Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna

7 lat więzienia za naklejki.

Rosyjski sąd skazał petersburską artystkę Aleksandrę Skochilenko na 7 lat więzienia. W marcu 2022 r. w rosyjskich sklepach umieściła naklejki z antywojennymi hasłami, które wyglądały jak metki z cenami.

W swoim ostatnim oświadczeniu Aleksandra stwierdziła: „Moja sprawa jest na tyle dziwna i absurdalna, że ​​pracownicy Aresztu Śledczego nr 5 otwierają szeroko oczy i wołają: „Czy naprawdę teraz wsadzają za to ludzi do więzienia?”.

W rosyjskiej rzeczywistości mordercy, gwałciciele i rabusie dostają amnestię, a kobieta nawołująca do zaprzestania wojny skazana jest na karę więzienia. 76-letnia kobieta, na podstawie której zatrzymano Aleksandrę, oświadczyła, że ​​nie współczuje jej. „Nazywają mnie kapusiem. ! Jestem dumna z tego, co zrobiłam”. Nie ma ani grama żalu.

Zapytana, co czuje w związku z śmiercią ludzi w szkole artystycznej w Mariupolu i innych ukraińskich budynkach zbombardowanych przez Rosję, 76-latka kobieta odpowiedziała: „[Został] zbombardowany. Więc co? Budynek został zbombardowany. Nikt nie mógł wiedzieć, że ukrywa się tam 400 osób. Kto to wie? Czy był to spisek mający na celu zrzucenie na nich bomby? [Po prostu] strzelali i trafiali [ich]”.


https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1725795344905068653
Pobierz panzerfucker - #ukraina #rosja #wojna   

7 lat więzienia za naklejki.
Rosyjski sąd s...
źródło: F_NBuFRXgAAUhSz
  • 2