Wpis z mikrobloga

Tak często tu na Mirko się nawzajem liżemy po jajkach, że kiedyś to był internet i się fajnie na forach czytało, a teraz to Facebook wszystko zgarnął i jest gówno i nie to co kiedyś. I nawet jak jestem w grupie liczących to sobie wmawiałem czasami, że to też kwestia sentymentu.

No i dziś szukając jednej informacji, zacząłem sobie lurkować forum #slizgawka. Przecież to jest zupełnie inny poziom czytania, nawet najgorszej gówno dyskusji, niż teraz. Wręcz nie dowierzam jak mogliśmy dopuścić do tego, że sposób prowadzenia dyskusji w internecie się tak zdegradował. Praktycznie na każdym polu, od możliwości znalezienia zaindeksowanych informacji, przez samo czytanie, aż po taką oczywistość jak chronologia i to, że czytasz wszystko a nie to co algorytm uważa, że masz czytać. Sam podział na strony, jest dla czytania dyskusji o wiele lepszy niż Infinit scroll i lazy loading. Naprawdę smutłem.
#forum #internet #oswiadczeniezdupy #socialmedia
  • 8
@plasq: Kiedyś miałeś normalną moderację, netykietę i tak dalej. Sam byłem przeważnie po stronie zwolenników wolności słowa i bardzo słabej moderacji ale przyznaję kompletnie się pomyliłem. Fora to było miejsce gdzie informacje były uporządkowane, jak ktoś był debilem to ostrzenie a później ban i tak dalej. Łatwo było znaleźć informacje, dyskusje były całkiem inaczej prowadzone, ludzie to nieironicznie traktowali poważnie.
@janciopan kiedy były fora to jak ktoś był debilem, to dostawał bana, zakładał nowe konta, ban po IP i typa nie ma.

Teraz debil może założyć 15 kont i spamować. Na jednej grupie dostanie bana?
Ma 14 kont, wszystkie zbanowane? Leci do kolejnej ze stu grup na temat tego samego xD

I serio widać też w realnym świecie, że jakaś taka głupota wśród ludzi się szerzy przez te portale społecznościowe.
I serio widać też w realnym świecie, że jakaś taka głupota wśród ludzi się szerzy przez te portale społecznościowe.


@GrafikaUltraHaDe: Nie tylko przez portale społecznościowe ale ogólnie coraz większą łatwość w używaniu technologii. Mam nawet taką hipotezę która się poniekąd sprawdza już teraz, że większość ludzi w przyszłości to będą analfabeci.

Brak pisma -> pismo dla elity -> wymyślenie druku i upowszechnienie czytania -> wczesny internet tekstowy (1980-2008 ?) -> współczesny
via Android
  • 0
@janciopan dodaj do tego AI, który sprawi, że nawet nie będziesz musiał potrafić szukać informacji bo czat bot zrozumie nawet analfabete. Już teraz my miewamy cyfrową demencję, a co dopiero następni.
@plasq: To nie dotyczy tylko nowego pokolenia. Mam ponad 50 letnią matkę i też siedzi tylko przy telefonie i ogląda tiktoki, jak do niej mowisz to potrafi się w trakcie rozmowy znudzić wyciąga telefon i ogląda sobie tiktoka mając cię serdecznie w dupie.

Teraz kończy liceum zaoczne to też głównie ściąga, ja się już poddałem i generuje jej ściągi/wypracowania z chatgpt bo wiem, że i tak sama tego nie zrobi jakoś