Wpis z mikrobloga

@robert5502 sugerujesz że w 40 milionowy kraju nie znajdziemy 300/400 osób które da się nauczyć latać śmigłowcem?
Ja wiem te korpo #!$%@? "tylko najlepsi z najlepszych bla bla bla" mogą trochę zmylić. Ale w tak licznym kraju bez problemu powinniśmy dać radę znaleźć nawet ekipę do prac nad fizyka kwantowa a co dopiero latania śmigłowcem
  • Odpowiedz
Praca na Apahe ma być zwieńczeniem kariery pilota


@robert5502: Kto ci takich głupot naopowiadał? Nikt normalny nie będzie szkolił na apacze pilotów u schyłku kariery. Tam pójdą młodzi oraz ci po Mi-24 ale nie pewno nie ci co mają nieduzo do emerytury.
  • Odpowiedz
@robert5502: ale patrzac na caly system obrony to (moze to zabrzmi niemilo wzgledem zolnierzy ale taki mamy klimat ¯\(ツ)/¯), nalezalo by zachecac do wstepowania do woja, a pozniej zachecac do zostania na 1-2 tury i wywalac. tak zeby byl przemial zeby nie zapomnieli jak sie szkoli. no i badzmy szczeszy nawet trepy z doborowych jednostek (a zwlaszcza oni) sa nie mobilni i kisza sie we wlasnym sosie. i w takim
  • Odpowiedz
@robert5502: W Stanach możesz trafić na Apacze po ukończeniu tamtejszej szkoły chorążych (Warrant officer) lub być przeszkolonym w ramach Gwardii Narodowej.Nikt tam nie wysyła pilotów u schyłku kariery bo to bez sensu. Na takie maszyny z resztą bierze się jak najmłodszych bo są najbardziej zdrowi (na AH64 trzeba zaliczyć dodatkowe badania) a po drugie mogą dłużej służyć.
  • Odpowiedz