Wpis z mikrobloga

Właśnie dowiedziałem się, że Signal nie ma możliwości przeniesienia dotychczasowych rozmów z telefonu z Androidem na iOS(!!!) Teraz pytanie:

Jak to zrobić z głową? Czytałem, że są jakieś zewnętrzne programy do wyeksportowania i odszyfrowania dotychczasowych czatów, aby w razie konieczności odszukać coś na PC. Czy ktoś byłby w stanie pomóc?

#signal #messenger #ios #android #iphone #apple #xiaomi #prywatnosc #bezpieczenstwo #software #programy #oprogramowanie #technologia #informatyka #telefony #telefon #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 12
via Android
  • 0
@fishery Z tego co czytam na reddicie to podobno nie są.. Sam jeszcze nie testowałem, bo nie chce czegoś bezpowrotnie stracić.

Podobno działa tylko import Android-Android i iOS-iOS.. więc rozumiem, że po zmianie urządzenia jako "główne" będę miał wszystko wyczyszczone na iPhonie. I pewnie jeszcze na Windowsie, który do tej pory był jako drugie urządzenie zsynchronizowane z Androidem, a teraz będzie z iPhonem, na którym wiadomości nie będzie...
@roninq6: iPhone- iPhone też nie są synchronizowane. Po prostu na iOS nie ma przenoszenia kopii z Signala. Po przejściu na nowy telefon na iOS miałem pustą aplikację Signal, a wszystkie stare rozmowy zostały na starym telefonie. Nie wyczyściło się ani nic.
via Android
  • 0
@JuneJohn Gdzieś czytałem, że podobno już jest opcja przenoszenia backupu iOS->iOS, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić.

Ok, ale wówczas masz w podlinkowanych urządzeniach 2 urządzenia (stary Android i nowy iPhone), a nie jedno? więc głównym urządzeniem wciąż będzie w pewnym sensie Android.

Nie wiem też jak w takiej sytuacji z synchronizacją z Windowsem (gdy używam Signala na laptopie). Teraz synchronizuje się z wiadomościami z Androida, ale gdy przejdę na IP
jest opcja przenoszenia backupu iOS->iOS

jeśli dobrze kojarzę to jeśli przenosisz cały backup iOS -> iOS to Signal też się przenosi, ale to w przypadku przenoszenia całego systemu itp.

@roninq6: co do laptopa to nie wiem, mając singal na iPhone jak zalogowałem się na MacBooku to na MacBooku Signal był pusty, nowe wiadomości przychodziły na obydwa urządzenia i miały niezależne historie rozmów. Z moich doświadczeń to możesz na luzie odpalać Signal
via Android
  • 0
@JuneJohn Hmm będę musiał sprawdzić w praktyce jak to jest, bo to co opisujesz trochę wygląda jakby Twój MacBook wciąż był synchronizowany z Androidem, a IPhone był (tak jak cały czas MacBook) dodany jako linked device do Androida. Z tym, że tylko iPhone jest "pusty", bo jak rozumiem zarówno MacBook, jak i Android wciąż mają stare + nowe wiadomości?
@roninq6: ja już się pogubiłem xD Ja nie mialem androida.
nie da się przenieść backupu iOS-> iOS ani iOS-> macOS. Mając Signal na iOS i logując się na macOS, na tym drugim miałem pustą historię i dostałem tylko nowe wiadomości zarówno na iOS i macOS, historia na iOS została bez zmian po zalogowaniu się na macOS.
Potem miałem 2x iOS + macOS, nic nigdy nie stało się z historią na poprzednim
via Android
  • 0
@JuneJohn Ok źle Cię zrozumiałem - wyżej napisałeś "po przejściu na nowy telefon na iOS" zrozumiałem, że wcześniej miałeś androida, stąd wydawało mi się to wszystko dziwne, że Ci to w ogóle tak działa ( ͡º ͜ʖ͡º) teraz wszystko jasne, czyli masz analogicznie jak ja do tej pory, Android + Windows. Na telefonie możesz zobaczyć w ustawieniach konta w zakładce "linked devices", że będzie tam twój macOS.
@roninq6: ja go też używam jako główny komunikator, ponieważ jako jedyny nie przechowuje wiadomości na serwerze, To jest główny powód. Zawsze tak było jeszcze przed wybuchem popularności związanej z ucieczką z Whatsaapa. Nie wiem czy ten komunikator jest dla Ciebie odpowiedni.
via Android
  • 0
@WafleMichaua Ale ja przecież chcę mieć lokalne na urządzeniu. Problem tylko w tym, że zmieniłem telefon i nie mogę przenieść tych dotychczasowych wiadomości lokalnych z telefonu z Androidem na telefon z iOS. I tylko i wyłącznie tu jest problem.
  • 0
@JuneJohn: Aktywowałem Signala na iOS i sprawa wygląda tak, że wiadomości na iOS zniknęły, z żadnej grupy mnie nie wywaliło, ale co ciekawe wiadomości na Windowsie zostały + pojawiają się nowe (więc nie ma tragedii). Backup z Androida przed przejściem przeniosłem sobie na dysk komputera i zostawię jeśli kiedyś będzie potrzebny (choć wciąż dostęp mam z komputera - pewnie do pierwszego formata).

Rzeczywiście w Signalu na iOS nie widzę w ogóle