Wpis z mikrobloga

Jaki jest wasz główny cel pracy?
Miałem ostatnio dyskusję że współpracownikami i oni mówili że nie pracują tylko dla pieniędzy, “pieniądze to nie wszystko”.
Jestem młodszy od nich o kilka(naście) lat a nasze poglądy tak się różniły. Oni nie mają wiary w swoją pracę, ja nie powinienem wymagać, “pieniądze nie są najważniejsze”
Lubie ich ale z mojej perspektywy praca to 100% kasa.
Czy na prawdę czlowiek może sie spełniac w pracy czymś innym niż wynagrodzeniem? Ja mam poczucie że mógłbym to rzucić nawet jutro dla kilkudziesięciu procent więcej do wynagrodzenia.
#praca
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
Korpo here.
Lubię to robić ponieważ prywatnie nie mam dostępu do takiej ilości mocy obliczeniowej, danych i technologii. Jak widzę kod to trzęsą mi się ręce ( ͡º ͜ʖ͡º).
Zmiana pracy za większą kasę? To zależy.
Wolę zarobić 10-20% mniej i być zadowolonym niż jakby mieli mi dawać więcej za codzienne nerwy. Za 50% czy 100% więcej mógłbym już chodzić zdenerwowany przez jakiś czas.

Byłem budowlańcem, stolarzem
  • Odpowiedz
@PancakeV do pewnego momentu to kasa, bo między 3k a 8k jest przepaść, ale w pewnym momencie kasa przestaje być wszystkim, bo tak naprawdę nie ma większej różnicy między 20k a 30k.
  • Odpowiedz
@PancakeV: jak największa wypłata za jak najmniejszy nakład pracy i energii, osiem godzin i tyle mnie pracodawca widział.

czas po pracy i realizacja hobby są ważniejsze niż gównoklikanie tabelek w excelu i ludzie w biurze, których równie dobrze w moim życiu mogłoby nie być
  • Odpowiedz