Wpis z mikrobloga

Szanowne Motomirki, w zimę planuję czyszczenie baku z rdzy. Planuję najpierw czyszczenie mechaniczne, potem neutralizacja kwasem fosforowym i mam pytanie.
Czy jest sens potem czymś to zabezpieczać, czy zalanie na zimę do pełna powinno wystarczyć?
Prawdopodobnie zdarzy się, że przed wiosną co najmniej parę razy będę go wyciągał, a sezon prawdopodobnie zacznę wkrótce po tym, jak przestaną sypać sól na drogi.
#motocykle #mechanika
  • 2
Kup sobie coś tego typu

https://allegro.pl/oferta/neutralizator-rdzy-1kg-neutralizator-odrdzewiacz-10928393874

Kiedyś znałem firmę z tego typu dobrym nutralizatorem, ale zapomniałem nazwę CRX czy jakoś tak, w każdym razie mechanicznie wystarczy oczyści jeśli ci się już łuszczy i odpada, a jeśli nie to jak tym zalejesz to wystarczy, potem umyj z resztek, zalej trochę ropy, lub benzolu z olejem do mieszanki wymieszaj w całym zbiorniku i to na sezon w zupełności wystarczy o ile motor będzie w
@Shuwaks: ja czyściłem bak w środku w ten sposób że nasypałem z 0,5kg granulatu do piaskowania, takie małe żeliwne kulki i przez 20 min trząsłem bakiem. Wyczyścił się idealnie do gołej blach. 2 razy przepółkałem go benzyną i od 3 lat jeżdżę i niczym nie zabezpieczam w środku a rdza nie wruciła.