Wpis z mikrobloga

@151346136: sprzedałem dziś techa, kupiłem DTLE czyli obligacje na długi termin. Poważna odpowiedź. Zobaczymy co będzie.

Decyzja pod wpływem negatywnego zachowania ropy i pozytywnego odbicia na obligacjach. Poza tym ostatniemu rajdowi na techu należy się korekta. To nie jest rekomendacja. Jak nie będzie szło to zamykam.
  • Odpowiedz
  • 1
@maniek74: ok, teraz nie wiem czy zartujesz, czy powaznie, stawiam ze jednak zartujesz, ale jako ze nie jestem pewny to dopytam

TLT ma podobna zmiennosc do SP500
Na czyms takim nie potrzeba chyba lewara 20x
Moze 3, max 5 jak ktos lubi gre w ruletke

I na XTB to tez na pewno jest i pewnie lewar tez daja
  • Odpowiedz
@Vateusz23 to widziałem, ale chodzi tylko 15:30-22:00 wiec w razie jakiejś zawieruchy na rynku, siedzisz i czekasz aż cię #!$%@? spora luka na otwarciu, na takich instrumentach nie gram
  • Odpowiedz
@151346136: jestem poczatkuajcy ale z tego co widzę po Twoich wypowiedziach masz na myśli obligi usa?
Ja np się boję że obecnie dolar jest wysoko i co mi z tych dużych % jak ten cały zysk mocno topnie przy ruchu dolara w dół

Oczywiście proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Wiem że dolsr może iść w górę jakkolwiek uważam że nie ma już dużego miejsca do wzrostu
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec: Niekoniecznie to musza byc US, Brytyjskie tez wygladaja ok

Przed ryzykiem kursowym mozna sie zabezpieczyc, ale to tez jakis koszt

Polskich moj broker nie oferuje w PLN, takze nie wiem jak wyglada ten rynek
Detaliczne jak na przyklad EDO sa ok, jak ktos sie boi ryzyka kursowego i chce w zlotowkach, premia jest chyba 1.5% teraz, calkiem fajna, ale jednak w Stanach daja teraz wieksza
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec: kupujesz cos w USD, i jednoczesnie sprzedajesz tyle samo dolarow kupujac zlotowki

Na przyklad, kupujesz 100 akcji AAPL po $190 czyli masz $19k pozycje w dolarach na Applu. Tym samym masz pozycje long na AAPL i na USD
Nie chcesz ryzyka walutowego, nie chcesz miec dlugiej pozycji na USD, wiec jednoczesnie zajmujesz pozycje krotka na USDPLN, czyli sprzedajesz pare walutowa USDPLN za 19k USD
W tym momencie nie masz
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec: sa tez ETFy hedgowane, do EUR, do CHF czy GBP, do PLN nie widzialem, za mala waluta
taki ETF hedgowany od razu ma wbudowane to zabezpieczenie walutowe i na pewno jest tansze niz postawione samemu
  • Odpowiedz