Wpis z mikrobloga

Buduję sobie PCta SFF. Zamówiłem ze Sferis płytę ASRock b550m-itx/ac. Złożyłem PCta. Procek Ryzen 5 5600, Goodram DDR4 32GB 3200 CL16, zasilacz Zasilacz Corsair SF750 750 W. Po złożeniu okazało się że PC nie działa. Nie reaguje w ogóle na próbę włączenia, kompletnie nic, zero się nie dzieję. Wszystko sprawdzałem 50 razy, próbowałem uruchomić poza obudową, zwierałem piny, nic nie dało. Sprawdziłem zasilacz na innym PC od kolegi, działa. Sprawdziłem płytę z zasilaczem od PC kolegi, nie uruchamia się.
Stwierdziłem naturalnie że coś musi być z płytą główną. Żeby zaoszczędzić czas zamówiłem od razu drugą taką samą płytę też ze Sferis. Okazało się że druga płyta również jest martwa. Dodam, że jestem informatykiem, ale stwierdziłem że dawno nie składałem PCta może nie ogarniam. Poprosiłem kumpla który również jest z IT i więcej ogarnia ode mnie jeśli chodzi o hardware żeby wpadł spojrzał. Wspólnie wypiliśmy dwa piwa nad tym #!$%@? buildem, 30 różnych rzeczy przetestowaliśmy i nic nie pomogło. Zamówiłem trzecią płytę innego producenta z innego sklepu i czekam #!$%@?. Czy to jest #!$%@? normalne?
#sferis #pc #pcmasterrace #informatyka
  • 5
@humbleham: Nie, to nie jest normalne. Przerobiłem trzy płyty mITX na trzech różnych platformach (Asus B450i, Gigabyte Z490i i Asus B650E-I) i zawsze po złożeniu PC wstawał bez problemu. Jak sprawdzałeś zasilacz używałeś kabli od SF750 czy tych, które już były w obudowie? Może kable od zasilacza winne...