Wpis z mikrobloga

Witam, czeka mnie wybór okien, najsensowniejsze wydaje mi się oferty dostałem na systemy przedstawione poniżej:

Salamander bluENERGY - 6 komorowy - 24,7k
REHAU bluSYNEGO - 7 komorowy ram i 6 komorowy skrzydeł - 25,4k
VEKA SOFTLINE 82+ - 7 komorowy ram i skrzydeł - 27k

Wszystkie 3 uszczelki, jakieś ciepłe ramki, wzmocnienia stalowe, zaczepy antywywazeniowe, tylko przenikalności salamander ma słabsze od pozostałych.

Czy warto dopłacić do Veki? Rozważam VEKE i REHAU, ale nie wykluczam Salamandra jeśli faktycznie jest tego wart.
#budowadomu #stolarka #okna #budowa #budowlanka #rehau #veka #salamander
  • 9
  • Odpowiedz
ja bym dopłacił ale jak juz wybierasz VEKA SOFTLINE 82+ to zestaw z schuco które odrobine wyżej a często wyceny maja podobne albo niższe

Ja odpaliłem sobie jak wyglądają komory i bezpieczniej wygladaja z veka

okna można uznać za niewymienialne wiec warto kupic najlepsze na jakie nas stac
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@lukaschels: wyjaśnisz to "schuco"? bo nie jestem w temacie

Co warto brać dodatkowo - jakieś ciepłe parapety, nawietrzniki, klinaryty, epdmy? Większość okien to okna do ziemi wys. 230 cm, 3 okna są to okna zwykłe z wysokim parapetem.
Jeśli chodzi o ciepły/szczelny montaż myślę wykonać sam materiałami typu soudal hybrid, czy to dobre rozwiązanie? Ewentualnie moze lepiej to zostawić profesjonalistom?
  • Odpowiedz
@el3m zmieszałes producentów okien z producentem profi

veka to producent profili tak jak schuco czy rehau
A samander robi okna tak jak drutex

I teraz musisz wybrać producenta profili a następnie producenta okien który wybiera wyposażenie okna
Np profile veka , okucia winkhaus, szyby ktoś inny

Więc jest to dość skomplikowane bo trzeba zwracać uwagę na dwóch producentów

Ja u siebie wybore okna które produkuje kawka na profilu shuco, dodatkowo okucia roto
  • Odpowiedz