Wpis z mikrobloga

Czołem, w niedzielę zaparkowałem auto na dwie godziny jak się okazało na terenie prywatnym gdzie firma zewnętrzna odrazu wlepia wezwania do zapłaty za parking. (brak parkomatu, jedynie dziwny regulamin, który wrzucam na dole). Przypomina mi to firmę APCOA, która niedawno dostała sporą karę od UOKiK za podobne praktyki. Jestem w stanie przyjąć to na klatę i zapłacić, ale kwoty trochę zwalają mnie z nóg, więc zacząłem czytać i okazuje się, że wiele osób zostało w ten sposób potraktowanych. Firma zewnętrzna, czyli departament zarządzania parkingami ma nie działającą infolinię ;-) nie da się z nikim bezpośrednio połączyć, reklamacje odbywają się za pomocą ich strony www gdzie trzeba wpisać swoje dane osobowe wraz z numerem pesel, HIT. Z natury nie lubię zalegać z czymkolwiek i boje się, że sprzedadzą tę sprawę do firmy windykacyjnej i będą mnie ścigać, jak byście postąpili? No i czy takie coś mogę śmiało zgłaszać do UOKiK?

ps. w momencie gdy odebrałem "mandat", zrobiłem zdjęcie regulaminu gdzie kwoty znacząco się różnią..

#apcoa #parking #prawo #mandat #kiciochpyta
binO - Czołem, w niedzielę zaparkowałem auto na dwie godziny jak się okazało na teren...

źródło: DFBDFBADFB

Pobierz
  • 8
reklamacje odbywają się za pomocą ich strony www gdzie trzeba wpisać swoje dane osobowe wraz z numerem pesel, HIT.


@binO: bo wtedy mają dane do pozwu.

Nie mają uprawnień do tego aby pozyskać dane z CEPIK, więc kombinują jak mogą. Później zostaje udowodnienie kto kierował, bo tylko kierowca może zostać ukarany przez sąd na drodze pozwu cywilnego.

Ja bym zlał ciepłym moczem.
@binO: Kiedyś dostałem mandat pod Biedronka w Lublinie, (głośna sprawa, poszedłem do parkomatu przy parkomacie były 2 osoby, jak wróciłem miałem już mandat). Olałem temat i nic się nie stało do tej pory a minęło już sporo czasu.