Wpis z mikrobloga

cześć tech-mirasy!
przymierzam się do zakupu TV, w związku z BF #cebula liczy oczywiście na jak największą promocję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje wymagania są raczej 'standardowe', 75'', 4k, nie nastawiam się tylko na oglądanie filmów czy tylko granie a więc szukam też trochę kompromisu, byłoby bardzo miło gdyby działał w 100/120Hz, budżet do około 7-7,5k. Netflix czy inne apki streamingowe + niebawem xbox. Nie musi to być samsung, ale miałem wcześniej TV tego producenta i nie mogłem narzekać. W tej cenie na OLEDa nie mam co liczyć, przekątna jest oczywiście podyktowana odległością od ściany TV (~2,5-3m)

Na stronie samsunga znalazłem model QE75Q77CATXXH

Na RTV znalazłem LG 75QNED813RE

Będę wdzięczny za jakieś opinie ekspertów, bądź też wasze polecajki! Z góry dziękuję ()

#telewizory #kiciochpyta #pomocy #pytaniedoeksperta #technologia #elektronika #agd #tv #promocje #blackfriday
  • 9
przekątna jest oczywiście podyktowana odległością od ściany TV (~2,5-3m)


@KoldiuszCaesar: miło gdy ktoś na to we właściwy sposób zwraca uwagę. Jak zaraz ktoś tu przyjdzie i będzie ci mówił, że "on ma 4 metry, 50", dobrze wszystko widać, bierz OLEDa", to nie słuchaj, dobrze robisz.
Do 7k możesz znaleźć coś lepszego w tym rozmiarze, np. q80c zamiast q77c. Seria Q80 w porównaniu z Q77 jest jaśniejsza i ma już FALD, będzie
@Drmscape2

miło gdy ktoś na to we właściwy sposób zwraca uwagę. Jak zaraz ktoś tu przyjdzie i będzie ci mówił, że "on ma 4 metry, 50", dobrze wszystko widać, bierz OLEDa", to nie słuchaj, dobrze robisz.


przed dodaniem postu wypadałoby zrobić jakikolwiek research, zresztą kiedyś już się na tym przejechałem więc doświadczenie w kwestii rozmiarów już mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki wielkie za polecajke, na pewno przyjrzę
@KoldiuszCaesar: miniLEDy Hisensa zbierają całkiem pozytywne opinie, ale nie znam ich najnowszej gamy, to się nie wypowiem konkretnie. Z Sony trudno będzie w tym budżecie coś polecić.
BTW. jakbyś szukał dodatkowych opinii o Samsungach w internecie to weź poprawkę na to, że modele typu Q80C na rynek europejski mają matrycę typu VA, a do USA matrycę typu IPS, więc ich ocena będzie się diametralnie różnić.
@Drmscape2 wydaje mi się że zastosowanie matryc typu VA w przypadku TV gdzie będzie on oglądany prawie wyłącznie na wprost a do tego lepsza czerń+kontrast to chyba dobry wybór? Popraw mnie jeśli się mylę

Nie miałem do czynienia z matrycami VA, nawet do komputera zawsze celowałem w IPS.