Wpis z mikrobloga

Kilka pytan od nooba z tej dziedziny.
Firma X swiadczy uslugi z zakresu treningow personalnych, fizjoterapii, podologi i kosmetologi. Jednakze ich firma pokazuje sie w google jedynie gdy ktos wyszukuje silowni/treningow personalnych.
Wiec zainteresowalismy sie SEO.
1. Czy specjalisty z tej dziedziny beda w stanie pomoc i zrobic tak by poprzez ich dzialania np. Firma X pokazywala sie w google na 1szej stronie gdy ktos szuka „krakow Pradnik czerwony podologia”?
2. Czy kwoty typu 1500-2000 miesiecznie to OK stawka za te uslugi? Jak dlugo trzeba by z nich korzystac?
3. Czy polecacie firme widoczni.pl? Dobrzy sa w to SEO?
#pozycjonowanie #seo
  • 10
@Hakax
1. Tak
2. Tak na taki zasięg
3. Nie mam zdania jednak polecał bym napierw zgłosić się do firmy robiącej strony, aby zrobić audyt optymalizacji i nie przepalać mogę ci polecić firmę co mi stronę ogarniałam na priv, ja co prawda z klimatyzacja działałem ale zasada ta sama jak sądzę
@Hakax:
1 tak
2 jedno słowo to słaby przykład, aby ocenić całą wycenę. Z takim budżetem to raczej freelancer niż
3 firma widoczni.pl

O tej ostatniej się wypowiem bo wiem - agencja zatrudniająca już pewnie ponad 100 seowców, każdy ma przydzielone pewnie z 50 klientów, więc za cenę 1500-2000 zł dostaniesz kilka godzin pracy fachowca w miesiącu.
@Hakax:
1. tak, da radę zapełnić gabinet w 80% w około pół roku-rok
2. 1500-2000 z agencją to mało na ten projekt, raczej freelancer, który ogarnia temat, dodatkowo sporo roboty po Twojej stronie - pisanie treści (powiedzmy, że w pierwsze 2-3 miesiące to z 20 tekstów na oferty trzeba napisać, jak jest piach na stronie), opisanie każdej usługi dokładnie, stworzenie profili lekarzy itp., oraz zakup linków (powiedzmy minimum z 500 zł
@hitmeneki: kryterium sukcesu bylo by to, ze jak ktos wpisze a google „prądnik czerwony podologia” albo fizjoterapeuta/kosmetologia to pokaze sie w google nazwa firmy(google maps) albo strona firmy. Bo narazie pokazuje sie tylko jezeli ktos szuka silowni w tym rejonie, wiec pewnie nie zyskuję potencjalnych klientow
@Hakax: 1 - tak
2 - nie
3 - najlepiej sprawdź sam. Pamiętaj też, że firma to ludzie, którzy ją tworzą i możesz np. trafić do super firmy, ale dostaniesz kijowego specjalistę (bo np. masz niski budżet) i odwrotnie - w słabej firmie będziesz miał fart i dostaniesz speca (bo np. na tle innych obsługiwanych firm będziesz miał wyróżniający się budżet). To tak pod rozwagę pozostawiam.
@Hakax: jak chcesz, to możemy się zdzwonić chwilę, powiem Ci, na co patrzeć, jakie pytania zadać możesz przed podpisaniem umowy, i jak weryfikować działania, a z tą wiedzą podpiszesz umowę już pewniej :).
@hitmeneki: Mogłbyś napisac mi to na priv? Nie robie tego dla siebie, akurat dowiaduje sie tych informacji dla firmy, w której pracuje moja dziewczyna, wiec fajnie jakbym mogl im to przekazac. Dzieki za chęci :)
@Hakax: 1. Tak, na dobrą sprawę na wszystko możesz rankować. Oczywiście będziesz musiał stworzyć pod to landing page, jeśli takowego jeszcze nie ma. Dziwne btw. że jedna firma świadczy te wszystkie usługi :D Bo mimo wszystko trening personalny i podologia trochę się siebie nie imają.
2. Przy działaniach lokalnych taki budżet powinien wystarczyć, ale potrzebna by była analiza konkurencji.
3. Nie korzystałem, opinię wyrobioną mam złą, na podstawie tego co czytałem