Wpis z mikrobloga

Szukam jakichś dobry słuchawek nausznych przewodowych, najlepiej do 550 - 670 zł. Znalazłem tylko to: Beyerdynamic DT770 PRO i Audio-Technica ATH-M50X. Słucham muzyki Hip-Hop/Rap, podłączenie tylko do laptopa. Na ten moment korzystam ze zintegrowanej kart dźwiękowej ALC255 lecz mam w planach zakup zewnętrznej DAC Audioquest Dragonfly Red.
Który byście wybrali du słuchania muzyki?

#sluchawki #audioboners #audio

Który?

  • Beyerdynamic DT770 PRO 52.2% (12)
  • Audio-Technica ATH-M50X 47.8% (11)

Oddanych głosów: 23

  • 18
@prosto1987: z obu będzie pan zadowolony

Bierz poprawkę że są zamknięte, musi ci to pasować. Zastanowił bym się nad otwartymi Beyerdynamic DT 990 PRO jeśli nie potrzebujesz mocnej izolacji

Co do ważki - jest spoko, ale nie ma pokrętła głośności. Musisz przestawiać w komputerze zawsze
@cukru: Mam głośniki Edifier R2600, podłączone do laptopa, słuchawki Sennheiser MX375, FiiO EM3S.

A jaki polecasz?
Znalazłem to:

iBasso DC04 Pro - Master HiFi - 4.4 + 3.5
https://allegro.pl/oferta/ibasso-dc04-pro-master-hifi-4-4-3-5-grey-13387069201

FIIO KA3 Jade Audio wzmacniacz słuchawkowy DAC USB
https://allegro.pl/oferta/fiio-ka3-jade-audio-wzmacniacz-sluchawkowy-dac-usb-13157184194

FiiO K3S 2021 Wzmacniacz słuchawkowy z DAC USB-C
https://allegro.pl/oferta/fiio-k3s-2021-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac-usb-c-11332665514
@prosto1987: dragon bardzo fajny. Przez wiele lat używałem czarnego, tyle że świat poszedł do przodu a audiquest wydaje się nie podążył za zmianami. Ma mocno ograniczone jak na dzisiejsze czasy możliwości, no i mocą też nie powala.
Co do słuchawek, to oczywiście moje osobiste preferencje, szukałbym przede wszytkim takich, które mają dwa przewody, do lewej i prawej muszli. Po pierwsze z czysto praktycznych powodów, ewentualna wymiana będzie mniej problemowa. Po drugie,
A jaki polecasz?


@prosto1987: Z mobilnych Tanchjim Space, Moondrop Dawn Pro, podesłany przez ciebie Fiio KA3 też jest w porządku. Jeśli w końcu trafi na nasz rynek to Fiio KA13 też wygląda dobrze.
Ze stacjonarnych Topping DX1.

Po drugie, można zastosować kabel zbalansowany i jeśli dac obsługuje taką wtyczkę to masz darmową lepszą jakość.

@poszlemnaobkolo W jaki sposób słuchawkowy kabel zbalansowany zapewnia "lepszą" jakość?
@cukru: Napisałem w skrócie i przez to trochę nie zrozumiale. To w sumie zależy od słuchawek. Są przecież takie, które ciężko napedzić a na zbalansowanym wyjściu masz więcej mocy. Tu głównie mam na myśli planarne. Bez odpowiedniego wzmocnienia mogą grać po prostu cienko bez życia.
Ten fiio ka13 to jakieś monstrum, ponad pół wata na wyjsciu :-).
Są przecież takie, które ciężko napedzić a na zbalansowanym wyjściu masz więcej mocy.


@poszlemnaobkolo: Z tym mogę się zgodzić.

To co byś wybrał? Tanchjim Space, Moondrop Dawn (wersja PRO nie jest dostępny w Polsce) czy Fiio KA3?


@prosto1987: Pewnie Fiio.

Czy Topping DX1 napędza słuchawki 250Ohm?


To jest zbyt ogólnie postawione pytanie, bo impedancja sama w sobie nie mówi nic na temat trudności napędzenia słuchawek, wskazuje co najwyżej proporcje potrzebnego
@prosto1987: Ofc nadaje się, nawet znajdą sie osoby które będą całkowicie oczarowane tą mnogoscią detali, ja osobiscie również. Jednak w perspektywnie dłuższego słuchania muzyki nie dałbym rady słuchać.

Z racji, że spędzam przed kompem 10h dziennie, to dla mnie duży faktor. Dlatego wolę sennheisery
@prosto1987: Ja mam Senki 660S, ale są poza budżetem.

Osobiscie w tym budżecie polecałbym 560S - są o wiele wygodniejsze niż ATH/Beyery (miałem ATH40M, i beyery 1990dt wiem co mówię), no i na 5h grania zdecydowanie bardziej. Chociaż musisz doczytać bo osobiście ich nie słuchałem xD ale może będą jakieś inne w tym budżecie.

jak jesteś odważny możesz w tym budżecie polować na używki jakiś HD 600/650 - ale trzeba mieć
@prosto1987: Ktoś napisał na ceneo

Przesiadka z DT 770 Pro 80 Ohm. Słuchawki są otwarte, mniej męczą uszy, nie boli głowa i dają wrażenie przestrzeni dźwięku. Instrumenty są odizolowane i przedstawione w taki sposób, że można wskazać, w którym miejscu co gra. Bardzo lekkie, dobrze leżą na głowie i są wygodniejsze od wcześniej wspomnianych Beyerdynamic. Polecam każdemu kto chce usłyszeć dźwięk postaci jak najbliższej oryginałowi, bez upiększeń i ulepszeń.

Minusem jest