Wpis z mikrobloga

Siema Mirosławstwo powiedzcie czy ktoś z oddających krew leczy też łysienie finasterydem? Czy robicie przerwy w łykaniu tego leku żeby oddać krew np. 2 czy 3 razy w roku? Z tego co wiem lek trzeba odstawić na co najmniej 2 tygodnie a najlepiej miesiąc przed donacją. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć, tzn. czy tak robi i czy ma to sens i jest bezpieczne.

#krwiodawstwo #krew #lysienie #finasteryd #lysienie #pokonajlysienie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@CloudSpanner: właśnie też tak myślałem ale dermatolodzy z którymi się konsultowałem twierdzili, że nie będzie wpływu ¯_(ツ)_/¯ stwierdziłem, że podpytam innych.
  • Odpowiedz
@penseta: Ilu dermatologów pytałeś? Swego czasu miałem pewne problemy z innej dziedziny i co specjalista to inna opinia ( ͡° ͜ʖ ͡°). Opinia według której to nie ma wpływu jest dosyć zaskakująca bo jeśli przerwanie brania leku na miesiąc nie ma wpływu na to co ma ten lek leczyć to czemu ogólnie zalecana jest długotrwała terapia?
  • Odpowiedz
  • 0
@CloudSpanner: dwoje albo troje. Twierdzili, że wpływ takiego przerwania na miesiąc jest pomijalny :/

@Salido: no tak, z takim terminem najczęściej się spotykam jak próbuję coś znaleźć. Chyba gdzieś widziałem te 2 tygodnie też. Ciekawe, że nikt nie precyzuje dawki, to chyba też powinno mieć wpływ.
  • Odpowiedz
@penseta: @Salido
okres poltrwania finasterydu to ok. 6h, ten miesiac bana to przesada...

For finasteride, the FDA and AABB recommend a 1-month deferral. Tmax is 2 h and t1/2 3–14 h resulting in a 3-day deferral calculated by tmax+ 5 t1/2. The mean steady-state blood level is 9.2 ng/ml after 1 mg, and after an oral dose of 5 mg a peak plasma concentration of 38.1 ng/ml is reported.
  • Odpowiedz