Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, nie wiem czy dobry tag wybrałem, najwyżej mnie poprawcie. Ponieważ zainteresowałem się fotografią chce kupić swój pierwszy set. Body mam już wybrane, Sony a6400. Pozostaje mi kwestia obiektywu. Rozważam Sigme 18-50 f2.8 lub Tamrona 17-70 2.8. Widziałem dużo porównań ale dalej nie wyciągnąłem żadnych konkretnych wniosków. Napiszcie mi proszę, jakie według Was są różnice samej jakości zdjęć i filmów. Dodam, że wizualnie bardziej siada mi Tamron, ze względu na jego gabaryty.
#fotografia
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
Miałem kiedys nikona d500,d750 i sigmy, problem był taki że musiałem dokupić specjalny kalibrator do sigmy żeby skonfigurować ostrość (dużo było back focusa i front focusa) po tym działały chwilę jak powinny, jak zmieniłem puszkę na d750 to znowu to samo, także zależy jak trafisz w dobrą wersję to masz spokój a jak nie to trzeba się bawić, ale zdjęcia były ostre jak żyleta
  • Odpowiedz
@monterinho: oczywiście ze brałbym tamrona, chyba że kiedyś będziesz chciał się przesiąść na pełną klatkę to sigma chyba by Ci ją kryła.
  • Odpowiedz