Wpis z mikrobloga

@derton778: Zależy od egzemplarza na jaki się trafi... nie ma co się ograniczać przy tym budżecie. Według mnie to nie prawda odnośie francuzów, znam parę osób które chwalą sobie cytyny czy peugeoty. Wybierz kilka modeli aut które Ci się podobają i z Twojego budżetu.
Sam bym natomiast unikał w tej cenie japońców, mam złe doświadczenia w trwałości i przede wszystkim cenie części zamiennych.
@derton778 dobrze Ci @malin90 pisze - jak trafisz niezajechany egzemplarz czy pudrowanego trupa to będziesz z citroena/peugeota diesla zadowolony. Nie rdzewieją o ile nie były rozbite, główne podzespoły - skrzynia czy silnik są trwałe, elektronika nie pada tak jak piszą. Co najważniejsze, w przypadku napraw koszty są bardzo znośne
@derton778: Przy gazie weź pod uwagę zasięg. 2500km miesiecznie to bardzo dużo.
Do zbiornika w miejsce koła wchodzi między 30 a 35L gazu w praktyce przy butlach 44L.

Duża kolubryna to może i 10 gazu wziąć na trasie.. 300km szukasz stacji, czyli jakieś 2x w tygodniu będziesz musiał tankować. #!$%@? Cię trafi :D chyba że dowalisz butlę 60 czy 80L cylindryczną na cały bagażnik a nie w koło.
a dieslem to
@derton778: Zależy od spalania i ile to dla Ciebie taniej.

Ja mam i auto z gazem i w dieslu.. na trasie mi pali 5L przy tempomacie na 130, a to w gazie to pali między 8.5 a 10 na trasie. auto lekkie.
no to przy dziesiejsze cenie onu (6.60zł) 33zł kosztuje mnie zrobienie 100km dieslem na trasie, gazem 28zł
5zł różnicy. przy 2500km wychodziło by 125zł drożej dieslem.

Nie wiem czy
@derton778: diesel to 1.9 tdi, a benzyna 1.6 wolnossąca oba 101KM. masy to według dowodu, diesel jest o 26kg cięższy. więc bardzo podobnie, ale jak doda się masę butli wychodzi na to samo.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@derton778: kolega kupił takiego citroena 3 lata temu za 13k wsadził z 10 do dziś dwumas, problem z maglem, coś z klimą itd alle miałem okazje jechać i bardzo fajny miekki samochód idealny na #!$%@? polskie drogi a miał wersje na spreżynach pali mu koło 7 litrów a ma 20km do roboty jakos wnetrze taka klasa średnia ale całkiem fajne