Wpis z mikrobloga

Cześć, na skutek ataku nostalgii (31 lat here) spowodowanej rewatchem pierwszych sezonów Pokemon postanowiłem wrócić do dawnego hobby i spróbować trochę pograć z narzeczoną w jesienne wieczory. Mam swoją starą talię (kolekcjonowałem psycho, ale nie ma tam nic specjalnego i do tego niestety są w średnim stanie bo nie używałem koszulek) i początkowo planowałem po prostu dokupić drugą używaną lub ew. zestaw typu 2 podstawowe talie + znaczniki (są takie w ogóle? ja zaczynałem od zestawu z Machampem i Charmeleonem + plansza :D), ale okazało się że dostanie kart z pierwszych edycji (oczywiście reprintów) nie jest chyba takie łatwe, a mnie nie interesuje nic poza 1 gen. No i podczas poszukiwań przeczytałem tutaj podobny post sprzed paru tygodni dowiedziałem się, że całkiem niedawno wyszło Scarlet and Violet 151. Karty są absolutnie piękne, a ja oglądając filmy na YT przypomniałem sobie jakie to uczucie otwierać booster i chyba nie mam już wyjścia :) W związku z tym parę pytań:
1. Czy boostery z zestawów (ETB, UPC czy te z Alakazamem/Zapdosem) mają większą szansę na trafienie lepszych kart, czy nie ma to żadnego znaczenia?
2. Jeśli pojedynczy booster i tak kosztuje 25-30 zł w zależności od sklepu, to rozumiem że warto kupować takie zestawy jak ten z Alakazamem (4 boostery + 3 karty holo poniżej 100 zł)? Nawet w ETB wychodzi po 27 zł za booster po zignorowaniu wszystkiego innego. Z drugiej strony Booster Bundle na allegro kosztuje 190 zł, czyli ponad 30 zł za 1 szt.
3. Czy mając do dyspozycji kilkaset zł, kupienie Snorlax ETB + Alakazam Ex Box + np. Zapdos Ex Bos / Binder Collection + kilka pojedynczych boosterów/ewentualnie pojedyncze karty z OLX pozwoli mi skompletować 2 grywalne talie - oczywiście chodzi tylko o zabawę, a nie żadne poważne granie.
4. Czy Scarlet and Violet 151 to jest jakaś edycja limitowana, czy pojedyncze boostery (bo rozumiem, że zestawy się kończą) będą dostępne w sklepach cały czas przez najbliższe miesiące/lata?
#pokemontcg
  • 10
  • Odpowiedz
@drthrvn33:
1 różnie bywa, w upc przeważnie jest 5 lepszych kart
2. nie ma pojedycznych boosterów, więc musisz i tak to kupić. Jest drogo, na początku pojedynczy booster to wychodził 20 zł.
3. będziesz miał karty pokemonów i karty mocy jak to kupisz. Bez etb czy upc będziesz miał same pokemony.
4. seria limitowana i niedługo się skończy jak nie dodrukują.
  • Odpowiedz
@drthrvn33: Ja wróciłem do pokemonów jakiś miesiąc temu i jestem mega podjarany. Zacząłem od S&V 151. Na początku kupiłem ETB z którego prawie nic nie poleciało, a później zestaw z albumem i alakazamem. Z tych ostatnich dwóch poleciały mi fajne karty, więc śmiało mogę polecić. W przyszłym tyg. planuje zakup zapdos setu :)
  • Odpowiedz
  • 1
@bobryikaczki: Właśnie do Twojego wpisu nawiązywałem, bo to dyskusja pod nim zainspirowała mnie do zainteresowania się S&V 151 :)
@Qullion czyli wszystkie pojedyncze boostery sprzedawane w internecie są powyciągane z takich zestawów? Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
  • Odpowiedz
@drthrvn33: Ja gram z siostrą taliami składającymi się tylko z kart 151, w formacie Gym Leader Challenge, bo strasznie nudno mi się grało standard.
Generalnie jeśli chcesz, żeby było najtaniej to najlepiej jest kupić single. Karty common/uncommon/holo rare to koszt max. kilkudziesięciu groszy za sztukę. Ale domyślam się, że chciałbyś sobie pootwierać boosterki, więc twój pomysł z kupnem 3 boxów (ETB, Alakazam Ex i Zapdos) jest bardzo spoko. W ETB masz
  • Odpowiedz
@drthrvn33: najtansza i najbezpieczniejsza opcja jest zakup singli - konkretnych kart, a nie liczenie ze akurat ci poleca karty do zlozenia grywalnych 2 deckow. Jesli chcesz kupowac to imo alakazam jest najlepsza opcja, najgorsza UPC (otworzylem w tym tygodniu 3 i zaluje mocno). Wszystko gdzie masz 20-25 zl/booster jest dobra opcja obecnie.

Empik/Smyk sa raczej drogie. Polecam sklepy typu: Pokelove, Pokeshop, Pokemarket, Basanti, LootQuest, Magiccafe, shopgracz
  • Odpowiedz
@drthrvn33: wziąłem trainery ze starter decków akurat, ale myślę że te z 151 też się mogą nadać, np. Boss' Orders na pewno. Można ewentualnie dokupić np. Professor's Research, do tego jakieś nest balle i great balle.
Najtańsze single kupisz na Cardmarket.com
  • Odpowiedz