Wpis z mikrobloga

@worldmaster: @mRzielony: Rusycystyka jest kierunkiem studiów, o rosjanoznawstwie nie słyszałem, poza tym to obrzydliwie brzmi. Znawca Rosji to nikt inny jak rusycysta. Za cholerę jednak nie wiem jak nazwać znawcę RPA.
  • Odpowiedz
@Karpin: nie kumam Cię zią co do tego PWN, przecież rozchodzi się o to, że są kierunki tak się nazywające. Nie rusycystyka, tylko rosjoznawstwo. I tyle, o czym tu jeszcze godoć? ;)
  • Odpowiedz
@mRzielony: W Łodzi mamy rusycystykę i takie słowo widnieje w słowniku. Dziwi mnie określanie kierunku, tym bardziej filologicznego, słowem, które nie jest aprobowane.
  • Odpowiedz
@mRzielony: Raczej istotne, że dziwi, tym bardziej, że na potwierdzenie mam słownik. Nie wyobrażam sobie kierunku np. polskoznawstwo lub hiszpaniozawstwo/portugalioznawstwo. Za to polonistyka i iberystyka mają się dobrze i to nie dziwi.
  • Odpowiedz
@mRzielony: Jeśli będę dziekanem jakiejś uczelni to mogę sobie stworzyć kierunek, który nie istnieje i nie jest zgodny z normą słownikową, bo tak mi się podoba? Z chęcią stworzyłbym cyganistykę lub żydoznawstwo, ale z jakichś powodów mamy tę normę,
  • Odpowiedz