Wpis z mikrobloga

#wizzair #tanielatanie #podroze #loty

Kupiłem kilka dni temu "promocyjne" bilety w Wizzair, a teraz widzę że bez promocji są 30% tańsze XD. Czy można coś z tym zrobić? Wdg mnie takie polityki powinny być zabronione.. sklepy muszą informować o najniższej cenie za 30 dni a janusze air mogą sobie ustawiać kiedy chcą
  • 5
  • Odpowiedz
@sudety: Ale co powinno być zabronione? Kilkukrotne obniżanie ceny? To jak sklep coś sprzedaje za 1500, obniży cenę w promocji na 1200, a potem chce wypchnąć towar i zejdzie do 1000zł, to według powinien tego nie móc zrobić, bo ktoś kupił wcześniej drożej i będzie miał ból dupy?
Nieuczciwe byłoby zawyżanie cen zaraz przed promocją i fikcyjne ich obniżanie, ale dalsze obniżanie cen po końcu promocji nie jest ani trochę nieuczciwe.
  • Odpowiedz
@sudety: ale co to znaczy, że były promocyjne? Bo promocja nie oznacza wyłącznie niższej ceny. Może być odwrotnie, wyższa cena ido tego dobra reklama. Bo promocja to promowanie towaru, by więcej sprzedać lub zarobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93, ja to w pełni rozumiem i zgadzam się z tym. Natomiast nie widzę dużej różnicy pomiędzy podniesieniu cen aby potem je obniżyć do normalnych cen w ramach promocji - a posiadaniu zawyżonych cen i zrobieniu promocji -5% po to aby po promocji obniżyć cenę biletu o 30% bez żadnej promocji. Nie wydaje mi się to uczciwym rozwiązaniem
  • Odpowiedz
@sudety: tanie linie mają dynamiczny pricing. Promocja jest naliczana od podstawy i działa. Możesz sobie poobserwować, że nawet bez promocji cena dzisiaj będzie taka i taka, a za kilka dni bez promocji będzie inna, wyższa lub niższa. Inna specyfika produktu.
  • Odpowiedz