Wpis z mikrobloga

Cześć, z jakiego banku kredyt jest aktualnie najbardziej opłacalny? Duże miasto, singiel, 200 tys. wkład własny, 500 tys. kredytu, planuje nadpłacać po 10 latach.
#kredyt2procent
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doktorplaga: To zależy.

Oferty PKO BP, Velo, Pekao SA, mBank i Alior różnią się znacznie kosztami początkowymi oraz produktami dodatkowymi.

W Pekao SA dostępne są oferty bez kosztów początkowych, cieszą się one dużym zainteresowaniem. Pekao SA obecnie jako produktów dodatkowych wymaga konta z wpływem wynagrodzenia oraz ubezpieczenia nieruchomości z oferty banku. Zwykle występuje też karta kredytowa. W przypadku jednego kredytobiorcy lub jednego dochodu bank wymaga ubezpieczenia na życie na co najmniej 25% kwoty kredytu. W zależności od wzoru umowy rezygnacja z produktów dodatkowym ma różne
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: Rozumiem, że wymogiem każdego banku będzie ubezpieczenie na życie, jeśli będę jedynym płatnikiem i jestem singlem? Mam oszczędności sporo przekraczające wkład własny, nie muszę szczególnie liczyć się z kosztami początkowymi, czy w takim wypadku powinienem celować w Alior? Interesuje mnie, żeby całość przedsięwzięcia kosztowała finalnie jak najmniej. Planuje też nadpłaty po 10 roku, niestety nie wszędzie są informacje na jakich zasadach można będzie nadpłacać kredyt. Gdzie wyjdzie najkorzystniej biorąc
  • Odpowiedz
@marcpol: w velo zmienili zapis o ubezpieczeniu. Ubezpieczenie na życie jest wymagane przez min. 5 pierwszych lat


@outkay: We wszystkich umowach tego banku w programie BK2 które widziałem nie było informacji o sankcjach za rezygnację z ubezpieczenia. Są one wymienione w ogólnym projekcie umowy, natomiast zindywidualizowane wersje już nie zawierają tych postanowień.

@marcpol: Rozumiem, że wymogiem każdego banku będzie ubezpieczenie na życie, jeśli będę
  • Odpowiedz