Wpis z mikrobloga

Ło jakie to było trudne #mirkowyzwanie!

1. Wydrukuj 10 karteczek z motywacyjnymi cytatami i pozostaw je w miejscach publicznych- każda karteczka w innym miejscu. Może to być lada kawiarni, stolik w restauracji, ławka w parku czy szyba czyjegoś samochodu. Sfotografuj wszystkie miejsca.
2. Wykonaj karmnik dla ptaków. Ważne, żeby miał solidną konstrukcję.
3. Zrób jesienną akcję sprzątania świata i podziel się fotorelacją.

Gdy przydzielono mi taki zestaw, myślałam o jego zmianie, bo zadanie 1 było dla mnie jakoś mało wymagające, zadanie 2 za trudne, a zadanie 3 miało ryzyko wykonywania po zmroku, więc nie bardzo chciałam ()

Ostatecznie jednak zdecydowałam się na karmnik, bo w końcu to dla mnie naprawdę wielkie wyzwanie- ze stolarstwem, budową czy składaniem nie mam nic wspólnego XD

Skrót działań:
kupiłam różne elementy, który w mojej głowie nadawały się na robienie karmnika (skrzynka, patyczki, jakieś tabliczki drewniane, literki, farby, pędzle, haczyki, sznurek i dwie drewniane budki lęgowe), a w domu znalazłam piłę ręczną, klej na gorąco i papier ścierny
zrobiłam plan budowy wymyślając sobie wszelkie rozmiary i konstrukcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
skrzynkę musiałam przepiłować w prawie każdym miejscu żeby wykonać bazę karmnika, to samo z drewnianymi tabliczkami, które potem ze sobą skleiłam i pomalowałam (to one tworzą filary)- wszystko też potraktowałam papierem ściernym
mocowanie tego wszystkiego ze sobą było mega wyzwaniem, nawet nie pytajcie
dach pomalowałam jeszcze past, używając zimowej maski, żeby nadać trochę zimowego klimatu i przykleiłam napis HOME
przymocowałam dwie budki lęgowe do spodu, może któryś ptaszek skorzysta

Czy karmnik zda rezultat? Nie wiem XD Wygląda w sumie solidnie, ale może przyjdzie pierwszy śnieg i wszystko się rozleci- dam znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przybliżony czas wykonywania karmnika: no jakieś 10 godzin rozłożone na 7 dni (przez noce wszystko schło). W komentarzu wrzucam jeszcze fotkę elementów, które kupiłam i z których powstał karmnik.

#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy
cytmirka - Ło jakie to było trudne #mirkowyzwanie!

1. Wydrukuj 10 karteczek z motywa...

źródło: vipok

Pobierz
  • 15