Wpis z mikrobloga

Mirki,
Chcemy sobie z małżonką zrobić na święta prezenty w postaci perfumów jakichś takich jesienno zimowych. Totalnie się nie znamy i chcemy posprawdzać zapachy w jakichś sephorach. Do tej pory raczej używaliśmy jakichś lekkich zapachów typu versace eau fraiche czy jakieś ck nawet nie wiem jakie...

Prośba o pomoc w poniższych kwestiach:
1. Jakie jest legitne źródło? Takie że na stówę będą oryginalne? Przy okazji cenowo uczciwe.
2. Chciałbym spróbować przed zakupem po 3-4 typy męskich i damskich raczej uniwersalnych zapachów z mąłą szansą fakapu - jesteśmy noobami więc raczej nie muszą to być jakieś perełki dla koneserów.
3. Budżet to tak myślę 300 zł, jak będzie coś super to 400.
4. Mi wystarczy flakon mały/średni. Dla żony wolałbym średni/duży.
5. Mamy po 34 lata, nie chcemy pachnieć jak nastolatki ani dziady ;)

Wiem, że mało kryteriów, no ale w zasadzie to nie wiemy co nam się podoba konkretnie.
Jak idę do Douglasa i biorę na chybił trafił to po 3 zapachach nic nie czuję więc ślepe błądzenie nie ma sensu.

#perfumy
  • 5
  • Odpowiedz
@kosakow:

perfumów


perfum

1. Jakie jest legitne źródło? Takie że na stówę będą oryginalne? Przy okazji cenowo uczciwe.


perfumehub.pl

2. Chciałbym spróbować przed zakupem po 3-4 typy męskich i damskich raczej uniwersalnych zapachów z mąłą szansą fakapu - jesteśmy noobami więc raczej nie muszą to być jakieś perełki dla koneserów.


Nie ma imo czegoś takiego jak uniwersalny zapach, który spodoba się każdemu. Poprzeglądaj sobie może fragrantica.pl przed wąchaniem, poczytaj tag, pooglądaj
  • Odpowiedz
@kosakow: przykłady dla Ciebie: Spicebomb Extreme, Dior Sauvage Elixir, Emporio Armani Stronger With You Absolutely, JPG Le Male Elixir, Dior Homme Intense
Dla małżonki to w sumie nie za bardzo wiem ale np. Givenchy L'interdit, Armani Si Intense, YSL Libre Intense
Każdy z nich do przetestowania w Douglasie czy Sephorze. Jak masz Notino u siebie to może araby jakieś na półce by się znalazły.
  • Odpowiedz
@kosakow @Alex_mski jeszcze sprawdź stronkę podobną do perfumehub, czyli perfumomaniak.pl. Jak interesują Cię próbki lub odlewki to ogsrnij sobie najlepiej od jakiegoś Mireczka lub przez perfuforum - innych źródeł nie polecam, bo możesz łatwo się naciąć
  • Odpowiedz
  • 0
@Funshyy:
dzięki wielkie za pomoc!
Przetestowaliśmy wszystkie Twoje polecajki (naprawdę fajne propozycje), zapoznałem się z poradnikiem z tagu i ostatecznie zamówiłem Givenchy L'interdit i Dior Sauvage (EDP bo Elixir był ponad budżet) z polecanej perfumerii za 7 stówek (80 i 60 ml)

sam research i kilka wizyt w S. dały mi dużo frajdy, może zagoszczę na dłużej w temacie :)
  • Odpowiedz