Wpis z mikrobloga

Mirki stoję przed wyborem zewnętrznej #klawiatura do #macbook. Mam 2 typy:

- magic keyboard z touch id. Ok 650 zł. Na plus: układ (dokładnie taki sam jak w macu). Na minus: brak podświetlenia, przełączanie między urządzeniami niewygodne (nie mogę użyć universal control, bo mam 2 różne apple id na kompie służbowym i prywatnym).

- #logitech mx keys mini for mac. Na plus: cena, podświetlenie, możliwość podpięcia pod kilka kompów. Na minus: układ (delikatnie się różni od MK, pamięć mięśniowa może zawieść), brak touch id.

Użytek: #programowanie i scrollowanie wypoku.
  • 5
  • Odpowiedz
@RoundStic: #logitech mx mechanical. Mam wersje mini i jest genialna. Wygodna, ma te wszystkie zalety co wypisałeś przy mx Keys mini, bateria trzyma jak #!$%@? i cicha (mam brown switche) mimo tego, że mechaniczna. Z pełną odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że nie ma lepszej klawiatury do pracy. Sam korzystam z Macbooka więc do układu też jestem przyzwyczajony applowskiego, ale w ogóle to nie przeszkadza, tym bardziej że w oprogramowaniu
  • Odpowiedz
  • 0
@Forrestpl: tylko w MK Mechanical, nawet w wersji na maca po lewej stronie od spacji są tylko 3 klawisze. Obecnie mam zwykłego MX Keys i to właśnie jest główny powód do zmiany. Jak używam skrótów klawiszowych typu Fn + coś, to jest ciężko przy zmianie z powrotem na klawiaturę macową.

@thority a coś więcej? Czy po prostu nie pasuje Ci skok klawiszy?
  • Odpowiedz
@RoundStic: Dostałem w pracy magic keys przez pomyłkę i kolejnego dnia wymieniłem na logi MX. Na klawiaturze maca pracuje mi się dobrze, na logi tak samo a na MK to była tragedia z jakiegoś powodu. Jeśli nie używałeś kiedyś MK i nie jesteś co do tego przekonany to odradzam szczerze kupno w ciemno.
  • Odpowiedz