Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy telewizoròw #oled
Zdecydowałem się na #lg model C3 ale totalnie niewiem jak ogarnać jego ustawienia żeby wycisnąć z niego maxa.
Te wszystkie spersonalizowane obrazy z pomocą AI, filmakery, jakieś ARC etc to totalnie nie moja bajka. Coś czytam i dalej nie wiem co czytam.
Streamingi od apple czy disney wyglądają fantastycznie, #ps5 jeszcze nie testowałem ale generalnie docelowo wziąłem tv do grania a nawet nie wiem czy fabryczny kabel HDMI z ps5 to już 2.1..
Chciałbym po prostu ustawić go tak żeby obraz oddawał jak najbardziej się da.
Jakieś porady od mirasów?
  • 8
@pjestem: ogarnąć kogoś kto robi kalibrację obrazu i ma sprzęt do tego, dlatego wolę kupować od ludzi co się tym zajmują zawodowo bo dostajesz TV porządnie ustawiony a różnica w odbiorze obrazu jest kolosalna
@Mirkoncjusz właśnie o coś takiego mi chodziło. Dzięki. Wiesz może dlaczego w menu mam więcej opcji trybu obrazòw a już oglądając coś na streamingach, kablòwce jest ich mniej?
@pjestem Zostaw wszystko fabrycznie, nic nie zmieniaj. Wlacz tylko ograniczenie swiatla niebieskiego, zeby tv mial normalny balans bieli i auto filmmaker. Sdr, hdr ogladaj wszystko w trybie filmmaker. Dolby vision poprawny to kino. Kino domowe ma dodatkowe mapowanie, ktore zaklamuje oryginal. Tyle. Nie zmieniaj konsoli w tryb PC, dlatego, ze na konsoli oglada sie filmy i musi byc tryb konsolowy. Tryb PC jest tylko do komputera, a to co pisza w internecie
@NielegalneKretowisko sporo pokrywa się z tym co mówisz ponieważ kiedy próbuję coś zmienić z jakiegoś artykułu, okazuje się że to już jest ustawione fabrycznie w taki sam sposób.. jeśli chodzi o dolby vision to włącza mi się automatycznie przez disney + apple tv o inne streamingi i moje odczucie to takie że tryb kino jest trochę za ciemny i żółty? Lubie chłodne i jasne barwy i tak mi AI spersonalizowało obraz ale
@pjestem: Jest ciemny i żółty bo tak wygląda w rzeczywistości, jesteś po prostu przyzwyczajony do "niebieskich" barw. Skalibrowany referencyjny monitor za 50K też będzie żółty ale po chwili będzie już naturalny. 2 tygodnie i nie będzie Ci nic przeszkadzało, a obraz będzie wyglądał tak jak powinien (i tak jak widział go np reżyser podczas kręcenia filmu)

Ja ten efekt fajnie zauważyłem będąc na meczu piłkarskim, a później oglądając powtórkę. W trybie