Wpis z mikrobloga

Skoro już mówimy o czarnoprochowcach to warto pamiętać o rewolwerz LeMat. W skrócie, lekarz z Nowego Orleanu o nazwisku LeMat udało się skrzyżować klasyczny obrzym z rewolwerem i uzyskał 9 -cio strzałowy rewolwer strzelający ołowianym śrutem. Podczas Wojny Secesyjnej był poszukiwaną bronią wśród kawalerzystów i oficerów ale problem stanowiła jego cena i skomplikowana konstrukcja

W Polsce dostępny bez pozwolenia na broń palną

#projektdedal #gunboners #bron #czarnoprochowycontent
rebel101 - Skoro już mówimy o czarnoprochowcach to warto pamiętać o rewolwerz LeMat. ...

źródło: comment_PFG66PelLTiGagmnxkCrOjRKzSRWBlFI.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@blackdkiwi: Ogólnie mało dostępny w sklepach z bronią. Może jest góra kilka sztuk replik w sklepach z bronią historyczną jak Saguaro Mike w Łodzi (pow 1000 zł za sztukę) oraz używane egzemplarze na Allegro w cenie kilkuset złotych, ale dosyć rzadko trafiają do sprzedaży wtórnej. Można jeszcze poszukać na forach zrzeszających posiadaczy broni czarnoprochowej

@typowymirekakrobata: Do tego nie ma amunicji scalonej, polskie prawo dopuszcza noeszenie jej załadowanej w miejscach publicznych.
  • Odpowiedz
@typowymirekakrobata: Odpowiedź masz wyżej. Można jeszcze poszukać na niemieckim serwisie sprzedającym broń Egun, ale warto najpierw poczytać jak wygląda transport tej broni z jednego kraju do drugiego, zwłaszcza że w niemczech na tą broń potrzebne jest pozwolenie.
  • Odpowiedz
@Atrus: do śrutu jest dodatkowa lufa, ta gruba. Górna to zwykła lufa jak w każdym innym rewolwerze. W ogóle chyba to główna lufa jest gwintowana, a tylko ta na śrut jest gładka.

Tak więc mamy do dyspozycji 9 komór na pojedyncze pociski i jedną dodatkową na śrut.
  • Odpowiedz
@pan_Kmicic: to jak to działa? W bębenku 8 czy 9 kul i jeszcze jeden nabój śrutowy w jakiejś dodatkowej komorze pośrodku? Wokół czego wtedy się bęben obraca i jak jest odpalany nabój śrutowy?

EDIT: dobra, znalazłem.

"The distinguishing characteristic of LeMat's revolver is that its 9-shot cylinder revolves around a separate central barrel of larger caliber than the chambers in the cylinder proper. The central barrel is smooth-bore and can function
  • Odpowiedz
@Atrus: nie zauważyłem, że zedytowałeś:) W ogóle to z tego co kiedyś patrzyłem nie wszystkie współczesne repliki mają w ogóle opcję strzelania ze środkowej lufy, która jest w nich tylko atrapą.
  • Odpowiedz
@Atrus: Bo zapomniałem napisać tego zdania o 9 komorach zanim nacisnąłem ok;] Myślałem, że zdążę zanim odpiszesz:)

Łamana wersja chyba nie była oficjalna? Wiem, że modne było ogólnie przerabianie starych, zaufanych czarnoprochowców na wersje na scalone naboje. Najczęściej jednak zmieniano bębenki i montowano "drzwiczki" jak niżej, ale w LeMacie to odpadało.
p.....c - @Atrus: Bo zapomniałem napisać tego zdania o 9 komorach zanim nacisnąłem ok...

źródło: comment_vBgDs4RTgWsZrZvmxZXXb5yMRUMF9sN2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@megawatt: Tyle że najczęściej tak to wygląda (dokładniej użycie niewspółmiernych środków do zagrożenia lub zabójstwo). Zresztą chciałem utemperować co poniektórych co chcieliby wykorzystywać taką broń do samoobrony i przedstawić ryzyko takiego nagięcia zapisów ustawy do swoich celów
  • Odpowiedz
@rebel101: ale przypuśćmy gdyby ktoś nam wbił na posesje/chatę i groził to strzał w nogę będzie przekroczeniem granicy obrony? Nawet w chwili gdy moja przestrzeń bezpieczeństwa zostaje naruszona? Zero ataku, potrzebuję informacji :)
  • Odpowiedz