Wpis z mikrobloga

Cześć Wam! Pytanko do speców od klimatyzacji. Od jakiegoś czasu mam problem z tym, że zwyczajnie z niej śmierdzi. Co ciekawe nie codziennie - nie znalazłam jeszcze zależności wydobywania się „zapachu”. Klima była montowana rok temu, używana dosłownie parę razy w największe upały. Przez ponad pół roku żadnych problemów, a od września co jakiś czas śmierdzi. Uprzedzając pytania:
- skropliny odprowadzane do rury odpływowej w kuchni,
- został zamontowany syfon,
- była odgrzybiana i czyszczona, chociaż jak sam serwisant stwierdził on tu nie ma co czyścić i odgrzybiać bo jest praktycznie nienaruszona; montaż wg niego również wykonany dobrze.
Co robić? Gdzie szukać przyczyny? Help. Na innych internetowych forach odpowiedzi nie znalazłam.
#klimatyzator #klimatyzacja
  • 13
  • Odpowiedz
@P_aul_a jak odpływ przez syfon do kanalizacji i używana kilka razy w roku to pewnie woda w nim wysycha albo coś ta wodę z syfonu wysysa i wtedy śmierdzi
  • Odpowiedz
1) Jak masz syfon suchy-kulkowy to pewnie masz też dojście do niego czyli rewizje... możesz tam zajrzeć czy się nie nazbierało syfu i kulka nie domyka.

2) Jak masz syfon klasyczny za mały, olbo tani syf z hurtowni klimatyzacyjnej za 10zl.... I nie ma dojścia do niego bo jest pod tynkiem...

To najprawdopodobniej wysycha...

W takiej opcji musisz się nauczyć wlewać wodę do klimy. Na serwisie niech Cie ktoś nauczy... ew. Napisz
  • Odpowiedz
@cassuss:
Możesz też włączyć jednostkę na chłodzenie lub na DRY... wyjść z domu na kilka godzin, przed powrotem włączyć na grzanie Jak masz wifi;)

Powinna przez 1-3h zalać syfon skroplinami...

Jbc: Dry (osuszanie) oraz chłodzenie generuje skropliny.
Fun i grzanie nie generują. ;)

I ta opcją chyba będzie lepsza od ręcznego wlewania wody;)
  • Odpowiedz
  • 0
@rajman Jest wpięty do rury odpływowej, a że jest tylko jedna to mam tam tez podłączoną zmywarkę i zlew. Niestety syfon jest już pod tynkiem więc nie mam do niego dojścia
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss Wychodzi na to, że mam syfon klasyczny bo nie mam do niego dojścia.

Co do wlewania wody, nie wiem czy sama bym się podjęła tego zadania bo wymagałoby to zdjęcia klimatyzatora. Serwisant to robił przy ostatniej wizycie bo sprawdzał czy dobrze spływa woda.
  • Odpowiedz
@P_aul_a:

Generalnie jak wygenerujesz skropliny to powinno pomóc na oba podejrzenia...
Tzn. Jak syfon wysechł to go zaleje i zacznie spełniać soją rolę...

Jak masz zagiętą rurkę... to trochę ją przepłucze...

Odpuścić to co pisałem o zalewaniu wodą... łatwiej włączyć klime na parę h;)
Zalanie jest łatwe, nie trzeba zdejmować klimy tylko otworzyć klapkę.... no ale łatwe jest dla kogoś kto to robił, dla Ciebie jako klienta to w sumie może
  • Odpowiedz