Wpis z mikrobloga

@dotankowany_noca
To ja tylko z butami xD
PS
Jak często kupujecie kurtki na zimę? Ja mam jedną od 5 lat i wygląda wciąż jak nowa, zakładam ją rzadko w sumie tylko w najgorsze mrozy bo normalnie jest na tyle ciepło że polar wystarcza.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: tysiaka co roku wydajesz na kurtkę? I tak bardzo się zużywa? Ja mam dziwną kurtkę z guzikami i zamkiem i długością jak taki półpłaszcz czy tak krótki płaszcz, dużo kieszeni, w miarę cienka jak na bardzo ciepłą kurtkę i ma taki fajny kołnierz jak i końcówki na rękawach przylegające, jestem ciekaw czy taki typ kurtki jak mam ma w ogóle jakąś nazwę bo dostałem ją kiedyś od brata bo kupił
  • Odpowiedz
@Uuroboros: nie tyle co się zużywa, co po prostu pranie kurtki z pierzem jest upierdliwe. Za każdym razem trzeba ten puch rozbijać, a z syntetycznym wypełnieniem nie ma takiego problemu.

Plus kurtka z naturalnym puchem ma specyficzny zapach i jest nieco cieplejsza.
  • Odpowiedz
@Galium-aparine: doskonale o tym wiem. Chyba po prostu najbardziej przeszkadza mi zapach piór i to, że jakość Salomona zesrała się koszmarnie. Co za tym idzie, pierze wyłazi z kurtki za niemałe pieniądze. Po drugiej stronie barykady jest decethlonowski Simond, który jest bardzo solidny i ma kaptur, który pomieści na spokojnie kask ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca: Kurtka ma dawać komfort termiczny a nie być ozdobą. Kurtkę/polar da się kupić za nawet ludzkie pieniądze i będzie działać. Ale jak masz niestandardową stopę to już masz przesrane bo butów nie kupisz, chyba, że wyłożysz 500pln za parę albo najlepiej więcej.
  • Odpowiedz
@dotankowany_noca: nie ma bardziej przejmującego momentu niż bycie w nowym związku i moment w którym pierwszy raz ma się ujrzeć zimową kurtkę wybranka. Tego najbardziej boją się kobiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz