Wpis z mikrobloga

#zus #panstwozdykty #cyfryzacja #jdg

Okazało się że mam jakieś nieopłacona składke w zus, której nie zauważyłem (miałem w tym roku trochę problemów zdrowotnych, latania po szpitalach i chyba po prostu przeoczyłem którąś płatność). ZUS zajął mi środki na koncie bankowym. Jak zauważyłem, odrazu opłaciłem brakującą składkę, ale zus juz 3 tydzień nie jest w stanie zdjąć mi tego "zajęcia".
Najpierw zadzwoniłem, powiedzieli że zdejmie się automatycznie. Nie zdjęła się.
Później dostałem kontakt do pani, która się tym zajmuje. Nie odpisała.
Później zadzwoniłem raz jeszcze, dostałem telefon że jakaś pani się tym zajmie, ale nie wiadomo czy zdejmie blokadę w tym tygodniu, czy w przyszłym, bo - jak stwierdziła kobieta z którą rozmawiałem przez telefon - coś tam im w systemie nie działa, ale ona sama nie jest mi w stanie wytłumaczyć co, bo sama tego nie rozumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji rozmowa weszła na temat moich deklaracji zusowskich, stwierdziłem że wciąz mam problem z ich składaniem, bo nie jestem w stanie się uwierzytelnić profilem zaufanym z santandera. Wszędzie działa, tylko nie w ZUS. Żeby więc zatiwerdzić deklarację, muszę za każdym razem zakładać nowy profil zaufany, który po 1 użyciu znou automatycznie łączy się z tym santanderowskim. Pani powiedział ze problem jest znany od paru miesięcy i nic nie mogą zrobić.