Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam,

We Wrześniu wpłynęło na moje konto zajęcie komornicze (wziąłem kiedyś na siebie kredyt na prośbę znajomego i wyszło jak to zwykle wychodzi w takich sprawach). Jedyne wpływy na konto to wypłata, którą otrzymuję przedostatniego dnia każdego miesiąca. Okazało się, że 31 października bank postanowił przesłać do komornika całą moją wypłatę (otrzymaną dzień wcześniej), ponieważ uznali, że przekroczyłem limit wolny od zajęcia (obecnie 2700 zł), co jest nieprawdą, bo jak pisałem wcześniej jedyny wpływ na konto to wypłata przedostatniego dnia każdego miesiąca. Bank dobrodusznie polecił by skontaktować się z komornikiem i wyjaśnić że popełnili błąd, i żeby przelał środki spowrotem. Problem w tym, że komornik przesłał już owe środki do wierzyciela więc nie jest to możliwe.

Złożyłem reklamację w banku, na rozpatrzenie której dają sobie 30 dni roboczych, z możliwością przedłużenia do 60 dni roboczych. Problem w tym, że w ciągu tych 30 dni roboczych będę musiał jeść gruz, a i tak nie sądzę aby ta reklamacja coś dała, bo jakoś nie widzi mi się że rzucą jakiś hajsik na bułki ze swojej kieszeni, mimo że naruszyli prawo.

Co mogę zrobić w tej sytuacji?

#komornik #bankowosc #bank #alior #prawo #banki #dlugi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3