Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #mieszkanie #balkon #ogrod #pytanie #dom
cześć
Posiadam na balkonie takie krzesło z ikea wraz z poduchami na oparcie i siedzenie. Nie mam możliwości schowania go na zimę do mieszkania bo nie ma na miejsca. Balkon mam odsłonięty na tyle, że zdarza się przy dużych opadach śniegu, że zalega pewna warstwa śniegu na balkonie w tym przypadku będzie bezpośrednio narażone krzesło na wodę.

Pytanie: czym owinąć, zabezpieczyć wszystko, żeby i poduchy i drewno uchronić przed śniegiem i mrozem?
Przyszła mi na myśl taka standardowa niebieska plandeka jakie macie swoje sposoby?
Kaolin28 - #ogrodnictwo #mieszkanie #balkon #ogrod #pytanie #dom 
 cześć
Posiadam na ...

źródło: Screenshot_2023-11-05-18-12-38-27_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaolin28 poduchy schowaj do mieszkania i tyle, za jakieś dwa, może trzy lata będziesz musiał krzesło pokryć nową warstwą lakieru/lakierobejcy/impregnatu. Nie musisz go nawet jakoś wybitnie przykrywać plandeką.
Poduchy koniecznie przechowuj zimą w suchym miejscu, bo Ci po prostu zapleśnieją
  • Odpowiedz
@Kaolin28: ja to bym siekierę wziął rozłupał to wszystko w cholerę i ognisko z tego napalił na tym balkonie, i nie miałbym problemu wtedy, nic by mi nie zalegało nie zagracało przestrzeni balkonowej, miałbym wtedy głowę spokojną
z fartem
  • Odpowiedz
@Kaolin28: w parku stoją ławki drewniane pod chmurką. Zobacz w instrukcji czym to jest pomalowane (olej, impregnat) i maznij tym samym, bezbarwnym przed zimą. W zimie też bywają słoneczne dni i chce się posiedzieć.

A poduszki do szafy
  • Odpowiedz