Wpis z mikrobloga

Myślę że He Who Remains też potrafił robić to co potrafi teraz robić Loki - ten czasopoślizg.
Nie wiem właściwie skąd mu się wzięła ta moc? Przecież nic specjalnego się nie wydarzyło, żeby ją zdobył, nie?
Ale nadal myślę, że to moc, która wyodrębniona została za pomocą technologii He Who Remains.
Tylko nie wiem jak się znalazła w Lokim.

Więc być może timepad He Who Remains (który ma Sylvie) też to potrafi, bo chyba to jest timepad mający pełną kontrolę? Kwestia umieć go użyć.

Jak tytuł wskazuje, ten odcinek i te możliwości to już Science Fiction. Bo jest tam nadpisywanie przeszłości (nie tworzenie nowej linii), także wita paradoks dziadka. :/

Takie coś też było w Ms. Marvel, a ona korzystała z bransolety (prawdopodobnie któregoś Kanga), więc jest to technologia.

Ja wyobrażam sobie, że "nadpisywanie przeszłości" powinno być możliwe przy wyższej technologii. Utworzenie nowej linii jest prostsze, bo wystarczy np. skok kwantowy, i nowa linia sama się tworzy.

Do "nadpisania przeszłości" potrzeba specjalnych tricków.
Widzę to tak: Osoba robi czasopoślizg czyli skacze w przeszłość i tworzy... nową linię, ale taką tymczasową, tam robi to co chce zrobić, i wynik tego co zrobi jest przenoszony specjalną technologią do teraźniejszości w jej właściwej linii czasu.
Wtedy mamy efekt tak jakby "nadpisał przeszłość" (specjalnie w cudzysłowie), ale w rzeczywistości nadpisuje tylko teraźniejszość, do stanu, w którym uwzględnione są zmiany, które wykonał w alternatywnej linii.
Na koniec wystarczy usunąć tymczasową linię czasu.

Czyli tak naprawdę jak ktoś zginął, to zginął naprawdę, a Loki tylko podmienił go sobie na kopię z alternatywnej linii.

Jak widać, jest to bardziej złożone niż zwykłe tworzenie alternatywnej linii - są dwa dodatkowe kroki, możliwe przy odpowiedniej Science Fiction technologii.

#loki #marvel #mcu #seriale #timetravel
  • 4
@look997: he who remains wszystko zaplanowal że tak to się wydarzy bo to pętla jak oroborus dodatkowo on był pozatym wszystkim w tym swoim Zamku gdzie nie mógł go dosiegnosc time slipping - taka moja teoria
  • 0
@haabero: Cytadela Kanga była legendowana, ale ona też podlega zasadom multiwersum i postępu czasu.
Zobacz, że He Who Remains wiedział, kiedy Loki i Sylvie przyjdzie do Cytadeli, i wiedział dokładnie kiedy Sylvie go zaatakuje, i wiedział dokładnie co oni powiedzą.
Więc obszar Cytadeli, to co się w niej wydarzy, też jest przewidywalne, tak samo jak to co się dzieje w każdym innym miejscu.
Timepad też działa w Cytadeli, to normalne miejsce,
@look997: on tam dokładnie powoedzial, że wszystko sie powtórzy i wróci. A cytadela z założenia miała być poza czasem więc nie wszystkie czasowe zasady tam działają
Btw ludzie dociekają i próbują jakieś teorie snuć a potem i tak marvel to rozjeżdża i wymyśli coś innego XD
  • 0
@haabero: Nie, Cytadela była na końcu czasu, a TVA było poza czasem.
I tak nie wiemy co znaczą te dwa określenia, ale no, tak to jest mówione w serialu. :)

Wiemy że wyłączenie magii w TVA to jest jakaś techniczna sprawa, którą można włączyć i wyłączyć. Może TVA ma przełącznik run, takich jakich użyła Wanda w WandaVision przeciw Agacie?
I tak samo z kwestią że w TVA nie mija czas, nikt