Wpis z mikrobloga

W poniedziałek lub środę jadę do Kingston na Jamajce. Mam ograniczony budżet, około 5 000 zł, ale jeśli zajdzie potrzeba, jestem gotowy wydać do 10 000 zł. Transport tam i z powrotem to około 1 500 zł.

Planuję spędzić tam około miesiąca, może trochę krócej. Chcę poznać miejscową kulturę, muzykę i ludzi. Mam zamiar odwiedzić grób Boba Marleya i zapalić z nim jointa przy jego grobie, żeby uczcić jego dziedzictwo. Interesują mnie jamajskie klasyki muzyczne na kasetach lub winylach których mam zamiar dużo kupić.

Co do noclegu, chcę się zatrzymać w okolicach dzielnicy Trench Town. To miejsce jest znane z narodzin muzyki reggae, chociaż ma problemy społeczne i dużą przestępczość. Chcę lepiej zrozumieć to miejsce i jego historię, spędzając tam czas.

Chcę tam również odwiedzić plantację marihuany, ponieważ takiej jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, poznać rastafarian, również mam nadzieję że się znajdzie kilka dni na luźniejsze dni by pochodzić po Kingston, odwiedzić jakieś wioski, dać biedniejszym mieszkańcom kilka dolarów by dobrze zapamiętali białego człowieka na Jamajce.

Dodatkowo, zamierzam popracować nad jamajskim akcentem i dialektem, przez ten czas który mi został do wyjazdu. Mówienie jak miejscowy może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Język angielski i hiszpański powinny mi pomóc, ponieważ nie mam typowego polskiego akcentu, ani też słowiańskiego.

Mam nadzieję że się znajdzie również czas na uciechy cielsnę.

Mój główny cel to doświadczyć autentycznej jamajskiej kultury i poznać miejscowych ludzi, żeby w pełni cieszyć się tą wyjątkową podróżą.
#podrozujzwykopem #naukaangielskiego #wykopjointclub #muzyka #divyzwykopem
Pobierz wielkifanrapu - W poniedziałek lub środę jadę do Kingston na Jamajce. Mam ograniczony...
źródło: maxresdefault-155731963
  • 5