Wpis z mikrobloga

W mojej piaście Shimano Nexus 3 pojawiły się jakieś zgrzyty podczas pedałowania jakby tarcie metal o metal, na luzie gdy się nie pedałuje tego dźwięku tarcia nie ma. Podejrzewam że już czas ją nasmarować. Jakiego smaru użyć do tego celu? Przebieg piasty to 3000km, w tamtym roku kupiona nowa. Oryginalny Shimano kosztuje ponad 60 zł. Jest jakaś tańsza opcja? A może to nie wina smaru.
Proszę o pomoc.
#rower #rowery #naprawa #shimano
  • 10
  • 0
@ytong: Na tym filmie jest inna piasta, moja to sg-3c41. Ale dzięki sporo wyjaśniło.
Zastanawiam się tylko jakiego zamiennika tego smaru użyć, ten Shimano trochę drogi.
Mam ŁT4 EP2 , może by nim przesmarować te łożyska. Tylko w czym wymoczyć sam wkład piasty? Też moczą go w jakimś specjalnym oleju Shimano.
@Lauge: u siebie w dwóch rowerach łożyska smarowałem ŁT-43 i wydaje się dawać radę, możesz więc spróbować tym, co masz. Nie wiem, czym ewentualnie zastąpić olej, który gość pokazuje w filmie, ten shimanowski widzę drogi... może gdzieś po forach rowerowych znajdziesz jakieś sugestie, jak to ogarnąć.
via Android
  • 1
@ytong Tak zrobię, na łożyska pójdzie ten ŁT. A ten olej podobno można zastąpić bardzo gęstym olejem przekładniowy. Ewentualnie można wziąć olej silnikowy mineralny, wymieszać go ze smarem aż do uzyskania konsystencji masła rozpieszczonego w temperaturze 30 stopni. Tak wczoraj gdzieś wyczytałem.
via Android
  • 1
@ytong Jeśli kogoś jeszcze to interesuje jak sobie z tym poradziłem to po prostu wlałem strzykawką olej ATF do tej dziury gdzie jest popychacz z clickboxem i skrzypienie ustało. Nadmiar oleju wyciekł z drugiej strony piasty.