Wpis z mikrobloga

#oze #pompaciepla Mireczki mam zamontowaną pompę ciepła i zastanawiam się jak jej używać. Aktualnie mam ustawiona krzywa grzewczą na 36* wody przy 10* na zewnątrz, aktualnie nie ma dużych wahań temperatury więc pompa grzeje cały dzień na 36*. Czy dobre dla pompy i dla mojej kieszeni będzie przestawienie z krzywej grzewczej na stałą temperaturę, a harmonogram ustawić tak aby nie pompa nie działała w nocy (bo jest w domu za gorąco) i w czasie kiedy nikogo nie ma w domu? Czy wyłączenie jej na noc i na czas nieobecności jest zdrowe dla pompy, pytam gdyż instalator mówił żeby pompa sobie cały czas chodziła lekko ale chodziła.Ale w domu jest w nocy po prostu za gorąco, i ustawiłbym żeby o 24 się wyłączała i zaczynała pracować około 5 rano itd....
  • 22
@MarkoWN: ja swoją ustawiłem na czasówce i jestem zadowolony - co do grzania w nocy to tym bardziej nie ma sensu bo na zewnątrz jest przecież zimniej i spada COP. U mnie dodatkowo pompa pracuje tylko w drugiej taryfie co daje znaczne oszczędności.
Dzisiaj właśnie będę walczył z pompa, ustawiłem niby harmonogram, ale po "wybiciu" godziny w której powinna zostać zmieniona temperatura na wyświetlaczu sterownika nic się nie zmienia i widnieje cały czas temperatura która ustawiłem z palca.... Wg mnie powinno wskazywać aktualnie ustawiona wartość na wyświetlaczu.