Wpis z mikrobloga

Mam dostęp do serwera eset security managment center w ramach pracy mało kto się tym zajmuje, ot leży i tyle.

Jakie umiejętności powinienem się nauczyć by to wpisać w cv (podpięte mam 800 stanowisk).

Aktualnie ogarniam raporty, ustawianie tasków na konkretne maszyny itp, w sensie no proste to jest, a chętnie bym chciał w 100% bym chciał to ogarnąć.

Co więcej można tam się nauczyć?

Aktualnie ogarniam bajzel, nazwy itp.

#security
  • 13
@PiersiowkaPelnaZiol: Może firewall, tam jest dosyć dużo opcji.

Możesz też popróbować puszczać jakieś proste skrypty batchowe/powershellowe.
(obługi natywnej powershella nie ma, ale poszukaj na interencie konwertera na bat :D)

Alertowanie też jest pomocne z grupami dynamicznymi. Myślę że bez problemu możesz to wpisać sobie w cv xD
Możesz też popróbować puszczać jakieś proste skrypty batchowe/powershellowe.

(obługi natywnej powershella nie ma, ale poszukaj na interencie konwertera na bat :D)


@Markotee: skrypty w stylu z konsoli eseta na wszystko? To jako task się puszcza z tego co patrzyłem

no dobra posiedzę :D
@PiersiowkaPelnaZiol: wiesz ogarnianie konsoli to nie jest cos zbyt spektakularnego, to w ogole co macie jest EDR? bardziej bym sie skupił na politykach czyli jak sie kapniesz ze ktos wyłączył antywirusa na serwerze albo ze on nie działa.
Jesli to EDR to pewnie masz logi, mozesz detekcje własne robic itp

albo masz serwer z baza danych zaintalowales te wasze rozwiazanie i serwer ma CPU na 100% podczas skanu i co zrobisz
@Pawel993: mam licencję na ESET Endpoint Security + ESET Server Security a tym wszystkim operuje na eset security managment center na serwerze jest wystawiona domena.

@Pawel993: mam też dostęp do siem ale zero dokumentacji bo firma lubi ciągnąć hajs za robienie w okół tego cokolwiek, ale tam powoli staram się ogarnąć
tzn no mam w pracy eseta więc chce się nauczyć eseta, defendera nie tykam bo nie mam czasu na niego w sumie + za eseta płacimy a defendera nie


@PiersiowkaPelnaZiol: no tylko chciales do cv cos wpisac, a to malo jaka firma ma