Wpis z mikrobloga

DeathWorld + Rampant 3.3.3
Szukałem mapy gdzie rozsądnie są rozmieszczone surowce z bliskim dostępem do wody, aby baza była jak najmniejsza i kompaktowa
Na mapie musiała być ropa naftowa w miarę blisko. No i były dwa pola XD Okazało się, że to jedyne pola w promieniu kilometra, więc lecę na oparach. Na obronę ropy jest wystarczająco, ale na przetwarzanie jej już gorzej, przez co wszystko się dłuży. W dodatku moment w którym dotarłem do ropy i ziemia spłynęła ogniem, był idealny bo już działka maszynowe nie wyrabiały i trzeba było latać do zniszczonych murów. Teraz planuję domknąć obieg i zrobić zoo z tubylcami w środku. Na rampant modzie nie można tworzyć wysuniętych punktów obrony i kopalni, bo robale domyślnie niszczą tory i sieć elektryczną. chyba nawet priorytetowo xd Nie chciałem tego zmieniać, bo byłoby za łatwo.
Na takim trybie grania pierwszy raz w życiu doceniłem wyrzutnie rakiet. Nie mam artylerii, nie mam wieżyczek laserowych(są bardzo drogie, a drogo oznacza zanieczyszczenia, co oznacza więcej robalów), dopiero odblokował mi się czołg, więc nie miałem jak efektywniej czyścić.
A tak siedzę sobie za cieplutkim murem, parę rakietek leci. Robale płoną, mur się powoli dobudowuje i znowu pif paf rakietki lecą i robią wziuuuuuuuuuum.
Factorio > C:S 2
#factorio
Pobierz Beniamin_Emanuel - DeathWorld + Rampant 3.3.3
Szukałem mapy gdzie rozsądnie są rozmie...
źródło: Factorio2