Wpis z mikrobloga

Pomoże ktoś z wyborem komputera? Najlepiej gotowiec albo stronka gdzie mi za opłatą złożą i zainstalują system, ma przyjść i działać bo mi się bawić nie chce.
A do czego sprzęt? A nic wymagającego. Sprzęt na lata, praca biurowa (sam office), przeglądanie neta, wykopu, memów, for, youtube. Bez gier, z wyjątkiem Tibii z sentymentu, ale to nie jest chyba żaden problem. Bez obróbek zdjęć/video, bez oglądania filmów (od tego mam telewizor). Jedyna specyficzna rzeczy, to że sprzęt będzie intensywnie użytkowany, po 12-16h na dobę (dwie osoby). Mam nawyk nie wyłączania sprzętu wgl, dlatego chciałbym aby podzespoły były ciut z wyższej półki, nie wiem, serwerowej? xd
Co bym chciał? Sam nie wiem. Taki mały mój rekonesans: nie wiem czy intel czy amd, grafiki nie chcę, starczy mi zintegrowana, ramu chyba z 16gb styknie, dysk nie wiem jaki, z 1tb, może w przyszłości dołożę drugi, jakiś lepsiejszy zasilacz bo będzie to działało cały czas. Buda nie za duża, nie potrzebuje jakiś ledów, ale chciałbym aby wszedł napęd optyczny bo praca wymaga ode mnie korzystanie z płyt. A buda mała bo lubię zabrać komputer ze sobą na dłuższy wyjazd.
Myślałem nad komputerem all-in-one ale raczej mało przyszłościowe to jest w razie chęci rozbudowy. A i 27" mnie interesuje (taki monitor planuje kupić do w/w komputera).
Chciałbym też aby sprzęt miał jakąś przyszłość w razie upgrade, aby nie zamienił mi pokoju w piekarnik i się nie grzał, nie za głośny i żeby rachunki za prąd nie podskoczyły +50%.
Cena nie gra roli, ale mam predyspozycję do przepłacania, więc jakiś tam rozsądek bym chciał zachować, a nie jak z rowerem za 20tys+ którym jeżdżę raz na tydzień, a inni wygrywają zawody na sprzęcie za 1/4 ceny mojego sprzętu.
Ktoś coś złoży?
#pcmasterrace #pc #komputery #informatyka
  • 9
all-in-one ale raczej mało przyszłościowe to jest w razie chęci rozbudowy


@Vadzior: trochę mam problem ze zrozumieniem, bo najpierw to co powyżej, a później to:

ramu chyba z 16gb styknie, dysk nie wiem jaki, z 1tb

chciałbym, żeby wszedł napęd optyczny bo praca wymaga ode mnie korzystanie z płyt.


@Vadzior: zewnętrzny na usb jest już standardem, więc nie musi do budy wchodzić

Cena nie gra roli, ale mam predyspozycję do
@Vadzior: No to może jakiś Dell w obudowie SFF? W każdej firmie w której pracowałem było kilka i to są sprzęty które pracują 24h/7 365 dni w roku bez większego kaszlnięcia. Nie są to sprzęty tanie, ale oddają właśnie niezawodnością i łatwością rozbiórki (wszystko w środku jest na prowadnicach, zatrzaskach, praktycznie nie potrzeba śrubokręta). Więc wyczyścić też będzie ci łatwo. Wymiary to jakieś 30x30x10 cm. Moja różowa 6 rok dojeżdża takiego
@majk3l: all-in-one niby spoko opcja ale to taka hybryda pc i laptopa - chce jednak większy ekran? wymiana wszystkiego, a te podzespoły to nie wiem jak są, wymienne czy niektórzy producenci na stałe już montują taki ram w płycie? co do płyt to wiem, że są na usb ale jednak to kolejna rzecz na biurku i kolejne peryferie do zabrania, przyzwyczaiłem się, że mam do w jednostce i tyle, ale ok,
32gb ramu potrzebne mi


@Vadzior: no ja to byle przeglądarkami zapakuje nawet tyle, zresztą przy DDR5 to taka natywna, optymalna ilość.
Można isć w stosunkowo niewielką obudowę, ale w poniższym zestawie zaproponowałem jakąś elegancką z wyższej półki.

Popatrz:
Ryzen 7 7700X
Endorfy Fortis 5
ASRock X670E STEEL LEGEND
ADATA 32GB DDR5 6000 c40 @32 bo to Hytnixy
ADATA S70 Blade 2TB SSD NvMe
Seasonic FOCUS PX-750 750 W
Fractal North TG
@Vadzior: w tych dellach bez problemu wymienisz ram, dysk nvm i sata oraz wsadzisz jakąś grafikę na low profile. Z procesorami zwykle jest tak, że chipset obsługuje około dwie generacje procesorów, chyba że Intel zmieni podstawkę