Wpis z mikrobloga

@wersalski_kasztaniQ: w kraju gdzie wiekszosż ludzi to DEBILE to bardzo prawdopodobne że coś co ty i pewne ustanowione prawa wiedża " wiedzą" Reszta nie wie.

w skrócie jedni debile wystawiają z nadzieją że uda im sie sprzedać, drudzy debile jak tylko dostają Pieniądze czy z kredytu czy po Babce Kupują od pierwszych debili z myślą ze nie stracą a nawet zqainwestują.
Dzieje się to w kraju gdzie koszty utrzymania śa droższe
jedni debile wystawiają z nadzieją że uda im sie sprzedać, drudzy debile jak tylko dostają Pieniądze czy z kredytu czy po Babce Kupują od pierwszych debili z myślą ze nie stracą a nawet zqainwestują


@dzikuZplasriku: Trochę tak jest. W sensie jedni debile co pobrali na promocji hehe 0%, a teraz ciśnie ich rata wyższa razy dwa, wystawiają za plus 30% tego co dali, bo hehe, jeszcze zarobią. A inni debile dostali
@wersalski_kasztaniQ: Nie wiem jaka jest dalsza część artykułu, ale być może autorka rozwija tam myśl do tego, że kredyty przez wzrost stóp mogą bardziej cisnąć, powodować niepewność, więc część ludzi rozważa sprzedaż, ale jak już sprzedawać to tak tak aby na tym zarobić więc wystawiają drogo. Chodzi tu pewnie nie o osoby, które są zmuszone sprzedać nieruchomość, ale takie, które w sumie mogą to zrobić jeśli pojawi się dobra oferta (stąd
@mickpl: Weź pod uwagę jeszcze tych, których wzrost raty szczególnie nie dotknął ale w sprzyjających okolicznościach (wysoka cena) mogą po prostu chcieć sprzedać mieszkanie i pozbyć się kredytu.

Ja przykładowo nie zamierzam w najbliższym czasie sprzedawać mieszkania, ale to, że nie zamierzam go sprzedawać nie znaczy, że jakbyś przyszedł do mnie i powiedział, że właśnie skończyła Ci się lokata i masz tu dla mnie bańkę i mam się szybko wyprowadzić to
No coraz więcej osób nie stać na spłatę raty, więc wystawiają mieszkanie na sprzedaż. Dlatego ceny mieszkań rosną.


@mickpl: No jak ludzi nie stać na kredyt, bo coś im wypadło to żeby go spłacić muszą oddać więcej, więc wystawiają mieszkanie drożej niż kupili. Tak samo było i jest z najmem, rośnie, bo rata kredytu rośnie. A to czy sprzedadzą to już inna para kaloszy.
Ja to rozumiem w ten sposób, że gdy ludzi nie stać na kredyt, to wystawiają prawie nowe mieszkania na rynku wtórnym, więc na rynku wtórnym jest więcej nowych, drogich, mieszkań. Przez to średnia cena mieszkania z rynku wtórnego wzrosła.