Wpis z mikrobloga

bo komuszkom bedzie przykro


@ZielonaOdnowa: Nie tylko komuniści śmieją się z religii. Moim zdaniem każda religia bez wyjątku jest złem, opium dla mas w celu zarobku najwyżej postawionych. W którymś momencie rozwoju naszej cywilizacji zrezygnujemy całkowicie z religii- większość istniejących do tej pory wyznań już została wymazana z powierzchni ziemi, nie ma już też rytualnych ofiar. Miejsce dla wiary jest tylko tam, gdzie nie dotarła jeszcze nauka- zawsze tak było.
Ty
komunistyczna propaganda, sprawdz dane na temat platnosci podstku koscielnego w niemczech i porownaj z podanym odsetkiem wierzacych, chcesz mi powiedziec ze, nomen omen, rzesze niemcow placa ten podatek z przyzwyczajenia? Jak sie robi sondaze na squotach to moga takie dane wychodzc.


@ZielonaOdnowa:

Niemiecki nadawca publiczny opisuje szacunki ekonomistów z Instytutu Gospodarki Niemieckiej w Kolonii, którzy policzyli, ile będą wynosić realne spadki podatkowych dochodów najliczniejszego w Niemczech Kościoła katolickiego (ok. 26 proc.
@Landmark: xd oczywiscie, Twoim zdaniem wklad w nauke osob wierzacych jest marginalny, przeciez to glupi i bezpodstawny mit. Chcesz to daj jakiegos otwarcie ateistycznego naukowca a ja bez problemu do pary podam Ci wierzacego o podobnym wkladzie w dana dziedzne.
Co do wyznawcow innych religi, no coz, mozna powiedziec ze mam skrajnie radykalne odchylenie ekumeniczne.
@xer78: no tak, to zdecydowanie tlumaczy dlaczego znani z pragmatyzmu niemcy placa podatek koscielny, bo tak, a co im tam te kilkadziesiat euro miesiecznie na wsparcie religii w ktora sie nie wierzy, to oczywiste przeciez.
W Polsce nie placisz bezpośrednio podatku koscielnego, w niemczech tak i na podstawie tej deklaracji liczy sie tam odsetek przynaleznosci do danej grupy wyznaniowej.
@ZielonaOdnowa szanuje twoje zdanie. Uwazam cie za debila jezeli dalej uwazasz ze banda pedofili w sukienkach jest warta jakiegokolwiek szacunku ale szanuje twoje zdanie. Odebralbym ci prawo głosu bo jestes niezrownowazony ale masz do tego prawo. Hej ho
no tak, to zdecydowanie tlumaczy dlaczego znani z pragmatyzmu niemcy placa podatek koscielny, bo tak, a co im tam te kilkadziesiat euro miesiecznie na wsparcie religii w ktora sie nie wierzy, to oczywiste przeciez.


@ZielonaOdnowa: Płacą pewnie żeby w razie czego mieć np. kościelny pogrzeb, podobnie jak u nas chowa się kogoś kto miał głęboko w dupie wiarę itp a ksiądz opowiada jaki to zmarły był wierzący. Rodzina zapłaci za kościelny
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: bo religia w pewien sposob jest rodzajem edukacji i sposobem nauczenia pojmowania świata. Tam, gdzie nie trafia i nie sprawdza się normalna edukacja, robi robotę religia. I spoko, to działa i wystarczająco dobrze sie sprawdza od 2000 lat, nie z każdego zrobisz akademika.

banda pedofili w sukienkach jest warta jakiegokolwiek szacunku


@ZaufajMi: pedofili na przestrzeni ostatnich 100 lat to w polskim KK była z setka, może dwie. W jednym