Wpis z mikrobloga

  • 1
#wojna #januszesprawzagranicznych #ukraina #rosja

przedwczoraj rozmawialem ze znajomym Portugalczykiem na temat sytuacji na Ukrainie, poniewaz mamy wspolnego znajomego z Ukrainy, ale nie mamy z nim kontaktu od poczatku lutego (nie pojawil sie na steam i vk). W trakcie rozmowy zaczelismy snuc scenariusze jak ten kryzys moze sie dalej potoczyc. Temat zachaczyl o otwarty konflikt Nato, UE i sojusznicy kontra Rosja i jej sojusznicy.

Portugalczyk byl bardzo pewny, ze taki konflikt skonczylby sie obustronnym bombardowaniem atomowym, ale ja twierdzilem, ze predzej zrzucili by bomby na strategiczne cele, stolice i wieksze miasta znaczace dla gospodarki danego kraju, niz na slepo zqczeli wywalac caly arsenal atomowy, bo co by komu bylo z wygranej skoro swiat by wygladal jak etro2033. Znajomy stwierdzil wtedy, ze gdyby Nato zepchnelo Putina do glebokiej defensywy i jego przegrana juz pewna, to moglby sie posunac do tak radykalnego rozwiazania.

Ci mirki.o tym sadzicie? Skoro Putin ma byc oderwany od rzeczywistosci, myslicie ze w powyzszej sytuacji moglby sie posunac do wystrzelenia calego arsenalu atomowego? Uzasadniajac to, skoro my przegramy to wy nie bedziecie mieli gdzie i jak zyc?
  • 6
  • Odpowiedz
@coval: ze strategicznego punktu widzenia jakby posłał głowice, to tylko w miejsca kluczowe, ale nie pod samym względem rrynkowym. Zaatakowane byłoby moim zdaniem np miasto, które prócz wartości ekonomicznych i gospodarczych, np obecnie ma w swojej okolicy jakąś siłę ognia (wojska, baza, jednostka, cokolwiek) i punkty strategiczne w pobliżu złóż.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@aranha6x3: dokladnie, watpie zeby bombardowali wzajemnie co popadnie. Ciekawe czy w takim scenariuszu mieli by na uwadze cywili, posylajac bombe np. w kierunku stolicy. Nato moze tak, ale i tak by strzelili, Rosja mogla by juz takich refleksji nie miec
  • Odpowiedz
@coval: Wtedy wszystko byłoby inne. TTo już by była wojna, i strategia bo obie strony by chciały zwyciężyć. Tzn stawiam że UE pedalsko by chciała zgody nawet na etapie tysięcy poległych a Putin miałby w dupie. Ale bomby by nie szły w losowe miejsca, miałyby na celu osłabić jak najbardziej przeciwnika. Z celów które ja myślę że będą szły na warsztat będą wszelkie siedziby decydujących nad wojskiem + wyżej wymienione.
  • Odpowiedz