Wpis z mikrobloga

@Naza_Dzikowski: nigdy więcej takiego cyrku w zeszłym roku byłem w górach, jak nasypało śniegu i jeździłem bez problemu, a tak patrząc na zimy w miastach (centralna Polska), gdzie śnieg był przez 5 dni i potem chlapa to trzeba być głupkiem, aby bawić się w coś takiego.
A co do wielosezonowych jestem sceptyczny. Śnieg zweryfikuje, czy rzeczywiście to są opony na każdy sezon.


@Kotouak: ale ja w przeciwieństwie do ciebie już jeździłem w nich po śniegu (choć by w zeszłym roku w górach) i żadnego #!$%@? Dyskomfortu nie czułem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MistrzKowalski: widać górki nie góry , w niektórych miejscach 4x4 i porządne zimowki z łańcuchami nie dają rady, ale twoje całosezonowe dają xD. Chyba ze jechałeś w góry "czarną" drogą wojewódzka bo pojęcia nie masz o czym piszesz.
@sEB-q: Nie no Szklarska Poręba, Karpacz czy Polanica-Zdrój to żadne góry ( ͡° ͜ʖ ͡°) a napisałem wyraźnie, ze śniegu napadało, bo jechałem na narty.A i tak większość ludzi jeździ 80% po mieście gdzie przez ostatnie zimy śniegu jak na lekarstwo
od ponad 10 lat jeżdżę na wielosezonowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MistrzKowalski: to wypadałoby w końcu je zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kotouak wielosezonówki są bardziej zimowe niż letnie, dla mnie odpada ze względu na większe spalanie, więc w sumie finalnie to się nie opłaca
dla mnie odpada ze względu na większe spalanie


@hadrian3: a ile na nich więcej spalisz ? Wyniesie cię to więcej niz kupno drugiego kompletu i płacenie za wymianę co roku dwa razy ?

Pojazd wyposażony w opony o klasie efektywności paliwowej B, zużyje około 0,1 l/100km paliwa mniej, niż gdyby poruszał się na oponach niższej klasy – C. Natomiast różnica pomiędzy najwyższą i najniższą klasą – A i G wynosi analogicznie
Pobierz MistrzKowalski - >dla mnie odpada ze względu na większe spalanie

@hadrian3: a ile na...
źródło: Screenshot 2023-10-30 at 10-45-53 Opór toczenia opony jak wpływa na zużycie paliwa
@MistrzKowalski: jak mam dwa komplety to wolniej się zużywają, finalnie i tak zajadę letnie opony i zimowe przed ich datą przydatności, więc to nie jest większy koszt, w tym czasie musiałbym dwa razy kupić wielosezonówki, które przy okazji są droższe