Wpis z mikrobloga

to nie ma najmniejszego #!$%@? powodu żeby zwalniać


@jasha: oczywiście, że jest. Ja np. nie wiem, czy jakieś elementy z samochodów nie poleciały na przeciwny pas, które trzeba ominąć. Albo czy jacyś ludzie nie zaczną biegać w amoku po moim pasie. Dlatego zwalniam i obserwuję drogę dookoła siebie. Zachowuj bezpieczny dystans to nie będziesz mieć problemu żeby zwolnić.
@jasha: To nic nie da. Podobnie jak apele żeby nie jechać środkowym pasem jak prawy wolny po horyzont, ze świateł ruszać sprawnie całą kolumną, poprawnie wykorzystywać pasy rozbiegowe na skrzyżowaniach bezkolizyjnych i tak dalej i tak dalej. Dobrze że chociaż na jazda na suwak przy zwężeniach powoli się przyjmuje.

Ogólnie to 95% kierowców nie ma pojęcia jak jeździć, albo jeżdżą jak totalne #!$%@? albo #!$%@?ą jak ostatnie #!$%@?. Mało kto jeździ
  • 3
@hadrian3: no właśnie pod wpływem 2 takich sytuacji na odcinku 50km w dniu wczorajszym powstał mój wpis. Najpierw solidne spowolnienie na obu pasach do 80km/h - powód ktoś zatrzymany do kontroli na przeciwnym pasie, druga sytuacja - korek na jakieś 3km w centrum warszawy, bo na przeciwnym pasie był wypadek, co najśmieszniejsze, sam wypadek był już za ekranami i nic i tak nie było widać....
@jasha: ja najbardziej lubię jak taki korek zostaje a po wypadku już dawno temu posprzątali - jedziesz sobie, nagle musisz zwolnić bo auto przed Tobą hamuje. Jedziecie w korku i za kilkaset metrów nagle wszyscy magicznie przyśpieszają i zastanawiasz się co to było - jakaś magiczna strefa, lokalne zwiększenie grawitacji, interwencja obcych? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
ja najbardziej lubię jak taki korek zostaje a po wypadku już dawno temu posprzątali - jedziesz sobie, nagle musisz zwolnić bo auto przed Tobą hamuje. Jedziecie w korku i za kilkaset metrów nagle wszyscy magicznie przyśpieszają i zastanawiasz się co to było - jakaś magiczna strefa, lokalne zwiększenie grawitacji, interwencja obcych? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡
@jasha: W zeszłym miesiącu minąłem taki dzwon na autostradzie. Kolizja 3 samochodów, bo na przeciwległym pasie był wypadek.
Podobnie jak apele żeby nie jechać środkowym pasem


@comrade: Marzy mi się, aby taki głoszący takie hasło, trafił na sytuację, gdzie będzie wjeżdżał na autostradę, a wszyscy na prawym jeden za drugim, przyklejeni do siebie, tak że nie będzie miał jak wjechać z pasu rozbiegowego.
Próbowałem jechać prawym, sytuacja wygląda na każdym węźle dokładnie tak samo, zapierdlacze na lewym, na środkowym z nominalną prędkością i ja na prawym z tempomatem z
jak chcesz na wypadki popatrzeć


@jasha: a to chyba nie do mnie ten komentarz :). Coś sobie niepotrzebnie dopowiedziałeś. Powtórzę jeszcze raz co napisałem, bo nic tam nie ma o patrzeniu na wypadki, a jedynie troska o swoje bezpieczeństwo.

Ja np. nie wiem, czy jakieś elementy z samochodów nie poleciały na przeciwny pas, które trzeba ominąć. Albo czy jacyś ludzie nie zaczną biegać w amoku po moim pasie. Dlatego zwalniam i
@jasha: kiedyś miałem taką sytuację na 3 pasmowym odcinku autostrady i co najśmieszniejsze, najwolniejszy był lewy pas, potem środkowy a prawy był totalnie pusty i wyprzedziłem prawym z 50 samochodów xD debile zjeżdżali specjalnie na lewy pas i zwalniali żeby pogapić się na akcje służb przy wypadku na drugiej nitce autostrady