Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie jakości transmisji w aplikacji #polsatboxgo mianowicie podczas oglądania meczu piłkarskiego na telefonie obraz jest płynny, gdy odpalam ten sam mecz z aplikacji na #firestick w tv widać lekkie klatkowanie meczu, obraz nie jest płynny. To samo z kanałem informacyjnym i "płynacym paskiem" na dole, rowniez lekko laguje. Obraz wygląda jak podczas oglądania transmisji na #iptv w 25fps. Co może być przyczyną obrazu na tv? Gorszej jakości telewizor (ma już 7 lat) z odświeżaniem 50 Hz, a może internet? Próbowałem różnych ustawień ale ciągle obraz nie jest płynny. Na kanałach filmowych nie ma problemu.
  • 12
@KameleonSedici: Mam to samo i powiem Ci że mam w miarę nowy tv nie cały rok ma 4k także to nie jest wina starego tv a aplikacji, na iptv idzie płynnie elegancko pasek płynący na wydarzeniach normalnie leci nie ma skoków takich a dlaczego w telefonie leci lepiej może to takie złudzenie tylko bo jest malutki ekran nie to co w tv i na małym ekranie może tak nie widać aż
@KameleonSedici: wyświetlacze to jedna sprawa natomiast przede wszystkim telefony mają cholernie szybkie procesory wspierające dekodowanie sprzętowe itd. Wszystkie te androidowe pudełeczka od operatorów są g....o warte i nie ma szans tak naprawdę na pożądną jakość. kanały iptv są transkodowane i to to też znacząco obiża jakość ale pozwala na wysokie rozdzielczości.
Bo tak naprawdę, to nawet gdy odpalę mecz na naziemnej TVP Sport to też obraz jest o wiele płynniejszy niż gdy odpalam mecz z apki na sticku. A naziemna też chyba nie nadaje w jakichś kosmicznych rozdzielczościach... No nic, pozostaje się z tym pogodzić... :)
@KameleonSedici: Tak z naziemnej leci elegancko wiadomo nie ma co patrzeć na te fps bo na Polsat box go nawet jakby dali 50fps nie było by to co w naziemnej.... tam leci jakby komputerowo widać to gołym okiem człowiek jakby był pijany się czuje bo obraz się trzęsie krótko mówiąc.... Dlatego odinstalowałem nawet tą aplikację.... Przykład też zobacz aplikacje tvp sport jest to samo też tak leci lipnie.....