Wpis z mikrobloga

Pracuję za granicą w it i dostałem ostatnio ofertę przeniesienia mnie na pół roku do Holandii. Trochę słabiej płatna i zostawałoby mi mniej kasy na koncie oraz musiałbym odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z drugiej strony w Holandii nigdy nie byłem i chciałbym zobaczyć trochę kraj, pozwiedzać i podróżować – rozwijać się.

Brać czy nie brać?

  • Zostań gdzie jesteś 60.7% (102)
  • Wyjedź do Holandii 39.3% (66)

Oddanych głosów: 168

  • 11
@A_R_P: też mi się nie podoba że za gorszą, ale z drugiej strony mocno mnie po portfelu nie trzepnie a będę miał szansę stworzyć nowe kontakty, poznać nowych ludzi i zobaczyć jak się żyje w Holandii. Jestem przed 25 r.ż. i nie ustabilizowałem się na tyle żeby zamieszkać gdzieś na stałe, więc jak mi się tam spodoba to może rozważę przeprowadzkę na stałe
@MirasNaSaksach: wygląda, że jesteś ogarnięty, a Holandia to fajne miejsce - szczególnie latem, zimą wieje tu deszczem i #!$%@?. Ja bym doradzał jechać, 6 miesięcy to tyle co nic, a warto zobaczyć jak faktycznie żyje się za granicą.
Rada, na starcie lepsze znajomości złapiesz z innymi ekspatami niż z rodowitym holendrem. Jak lubisz zwiedzać to jest tu masa miejsc do zobaczenia, od klimatycznych wiosek, oczywiście Amsterdam, kinderdijk, po fanje plaże na
@MirasNaSaksach: jakim prawem oferują Ci pracę z niższą stawką? a oferują chociaż opłacenie mieszkania? albo chociaż znalezienie? bo jak nie, to nie warto. Tutaj nawet młodzi holendrzy mieszkają po 30 nadal z rodzicami, bo nie ma mieszkań
@tomciopaluh: Ja nawet jakby ich nie było to bym nie chciał mieszkać w dużym mieście xD Jestem osobą, która bez samochodu nigdzie się nie rusza, a wielkie miasta w Holandii to mindfuck drogowy nawet dla starych kierowców. Parkingi w większości płatne, droższe usługi typu barber..
Ale no jak mieszkasz w jakimś małym katolickim miasteczku to z doświadczenia polecam, bo jest święty spokój
Uważaj bo wynajem mieszkania potrafi mocno uderzyć po kieszeni. Ja bym się właśnie z tego względu mocno zastanowił nad przyjazdem tutaj. Chyba że stać Cię płacić 1500€ samego czynszu.