Wpis z mikrobloga

Wypunktowałem 95-94 Ngannou, ale walka była tak bliska i tak mało obfita w celne i mocne ciosy, że wynik mógł iść w obie strony.

Statystyki uderzeń pokazują, że nawet punktacja 96-93 Fury jest jak najbardziej do przyjęcia.

Ngannou pokazał się super i to jest pewnego rodzaju ewenement, bo mistrzowie MMA w boksie zwykle kiepsko sobie radzili, a było już kilka takich walk.

Nie wyciągałbym jednak żadnych pochopnych wniosków po tej walce odnośnie formy Fury'ego, bo moim zdaniem zlekceważył Kameruńczyka, olał przygotowania i przez to podczas niektórych rund miał naprawdę mocne problemy.

Na temat prawdziwej dyspozycji bokserskiej Kameruńczyka na pewno więcej powiedziałaby nam walka z kimś, kto nie będzie kalkulował tylko wyjdzie po to, żeby się po nim przejechać. Może taki afrykańsko-afrykański pojedynek z Martinem Bakole byłby dobrą opcją.

W ogóle to była dobra gala (któraś już z kolei organizowana na Bliskim Wschodzie), znakomity Takam, dobrze się pokazał trochę już skreślany Joseph Parker. Szkoda mi tylko, że David Adeleye przegrał z Fabio Wardleyem, bo mu kibicowałem, a miał naprawdę niezłe momenty.

#boks
  • 9
  • Odpowiedz
Wypunktowałem 95-94 Ngannou, ale walka była tak bliska i tak mało obfita w celne i mocne ciosy, że wynik mógł iść w obie strony.


@zymotic: Dokładnie, śmieszą mnie wykopowi 'eksperci' co mówią, że ktoś pierwszy raz boks ogląda, jeśli widział wygraną Francisa. Jeden z zawodowych sędziów punktował nawet dla niego, także xD

W ogóle to była dobra gala


@zymotic: Bardzo dobry undercard, wręcz wypchany nazwiskami, ale organizacyjnie trochę
  • Odpowiedz
@PunIntended: sędziowie bokserscy to akurat ostatnie osoby którymi bym się posiłkował, z reguły ich punktacje są rozstrzelone i skrajnie odmienne. Obejrzałem jeszcze raz i #!$%@? tam rzeczywiście by się dało wypunktować dla murzyna nie robiąc gigantycznego wała, co jest jakąś #!$%@? abstrakcją dla mnie. Fury ośmieszył boks.
  • Odpowiedz
@zymotic: ale co to znaczy zlekcewazył? on jest PRO bokserem, za miesiac ma planowa walke z usykiem, przeciez musi trenować nawet do usyka a kompletnie nic tu nie pokazal, tak jakby od roku nie cwiczył. Nawet bez przygotowania do nganou, po prostu trenujac do usyka powinien te walke wygrac na latwosci
  • Odpowiedz
@PunIntended: zdajesz se sprawe ze samo to ze to jest SPLIT i 99% bokserów i mediów od boksu mowia ze te walke wygral nganu ale wiadomo ze ustawka bo to boks sprawia ze fury i tak to przegral? on jest bokserem powinien rozjechac francisa a po takiej walce to jest kompromitacja dla boksu bez znaczenia jaki wynik sędziowski.
  • Odpowiedz
@TheInquisitive4Ever: pierdzielenie ze wytarliby mate xd tyson fury to top 1 zawodnik wg rankingow a miał wyrównana walke z debiutantem z MMA, który w MMA przegrał stójkowo z Cirylem Gane, to tak jakby adam małysz poszedl do pilki noznej i by wygrał z Ronaldo a ty bys pisał no Messi albo Neymar to by go rozjechali...
  • Odpowiedz
@artiom143: ale porównanie xd piłka nożna to sport zespołowy na jakiej podstawie Małysz miałby rozjechać Neymara? Miałby mu założyć siatkę między nogami? Boks to biznes, jeśli uważasz że ta walka nie była ustawiona, to się nabrales( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@artiom143: co z tego że top, styl robi walkę. Fury wyglądał źle, nie czuł dystansu, nie miał rozpracowanego przeciwnika, albo za dużo zbijał albo olal przygotowania, dostał weselniaka i się spiął. Nie zadziałało wieszanie się bo dla murzyna to chleb powszedni. Fury wyłączył całkowicie lewy prosty, chyba się przestraszył i zamiast wrócić do dawnego stylu chciał nokautu i sam mało co nie skończył znokautowany. Wstyd i żenada. Uważam że conajmniej
  • Odpowiedz
@TheInquisitive4Ever: nie do uwierzenia że tej Fury samym lewym prostym lał jak sukę Chisorę boksera z krwi i kości idącego non stop do przodu i jeszcze sobie pozycje zmieniał. A tu #!$%@? się w linii prostej cofał, lewego prostego nie było, w zwarciu nie istniał. Mimo tego że był spasiony to powinien technicznie i motorycznie ośmieszyć murzyna. Brak słów na to co widziałem, walki z usykiem też pewnie nie będzie
  • Odpowiedz