Wpis z mikrobloga

Uszanowanie
Planuje kupić swoją pierwszą gitare elektryczną. Na ten moment mam plan, że kupie gitare za 1000-1200zł, do tego jakiś interfejs i amp simulator. Podłącze to wszystko do PC i głośników, czyli Edifier R2600. Ma to sens? Dodam, że przeczytałem kilka artykułów, ale i tak jestem kompletnie zielony w temacie, więc mogę pisać totalne głupoty
#gitara #gitaraelektryczna
  • 20
@Grubszy123: sam kupiłem podobny zestaw i nawet to hulało przy czym interfejs i amp simulator miałem w jednym - Nux Mighty Plug MP-2 - i fajnie to działało tylko dla wygody dokupiłem sobie kabelek i dorobiłem podstawkę pod wtyczkę żeby była na biurku. Osobiście wiem że zrobiłem błąd po powinienem był kupić NUX MG-300 jak był jeszcze za 450 zł. Teraz to wszystko leży zakurzone w kącie bo nie poczułem miłości
@Grubszy123: Będzie działać, ja też tak gram, to całkiem wygodne rozwiązanie. Jeśli dopiero zaczynasz, to radziłbym się nie skupiać za mocno na sprzęcie, nie kupować ogromnych pakietów symulacji (można grać z powodzeniem na darmowym bias fx 2, wg mnie ma wszystko czego potrzeba na początku, jeśli dalej to demo jest dostępne), tylko po prostu graj jak najwięcej i ciesz się tym. Mogę ci jeszcze odradzić, wbrew temu, co piszą w internecie,
@Arl0: Słyszałem, że warto kupować używki, ale niestety będzie to moja pierwsza gitara, więc nie będę wiedział jak sprawdzić czy dany sprzęt jest całkowicie sprawny. W związku z tym zostaje mi kupowanei nowych
@Grubszy123: dowolny interfejs entry-level będzie git, obczaj sobie dostępne vst-ki - z tych najpopularniejszych to są:
- neural dsp,
- guitar rig (kontakt),
- biax fx,
- amplitube.
Ja sam korzystam z neurala, bo nie lubię dużo grzebać w presetach, ale mam też brzmienie jak gówno także no ¯\(ツ)/¯

Co do głośników, to mam podobny setup z edifierami, musiałem tylko kupić przejściowkę z jacka na czincze. Musisz mieć także w interfejsie
Na ten moment mam plan, że kupie gitare za 1000-1200zł, do tego jakiś interfejs i amp simulator. Podłącze to wszystko do PC i głośników, czyli Edifier R2600. Ma to sens?


@Grubszy123: Jeszcze jak ( ͡º ͜ʖ͡º)

Brzmienie z płatnych wtyczek, albo darmowych jak "Neural Amp Modeler" (w filmiku) możesz mieć topowe, przez monitory albo do nagrywania.

A jeśli chodzi o interfejs to myślałem o Behringer UMC
GhostTrick - >Na ten moment mam plan, że kupie gitare za 1000-1200zł, do tego jakiś i...
Jak to wygląda z jakością takich używanych interfejsów, łatwo się naciąć na jakiś chłam?


@Grubszy123: Myślę, że kupując coś używanego powyżej 500-1000zł, warto to sprawdzić na żywo, czy wszystko działa.
Natomiast używany interfejs za 200zł? Nie ma co się za bardzo rozwodzić, nie są to duże pieniądze, pogadasz ze sprzedawcą to się zorientujesz czy kręci, albo czy jest godny zaufania. Ludzie masowo kupują te Behringery, więc używek pewnie też dużo jest,
GhostTrick - >Jak to wygląda z jakością takich używanych interfejsów, łatwo się nacią...
@Grubszy123: Też tak się nie przejmuj za bardzo co jest "najlepsze" w tak niskim budżecie bo:

1) W tej cenie i tak dużo zależy od danego egzemplarza gitary, wszystkie są robione w Azji, tzn Chinach, Indonezji. Dlatego teraz ludzie kupują raczej wysyłkowo z możliwością zwrotu. Przyjdzie, to sprawdzasz, czy końcówki progów są znośnie wykończone, czy struny nie są zbyt blisko krawędzi podstrunnicy itd..

2) Gitara za 1k to nie jest życiowy
@Grubszy123 w tych pieniądzach to loteria i jak nie masz kogoś z kim mógłbyś to sprawdzić fizycznie na miejscu to zobacz sobie:
- uziemienie (czy nie brumi)
- czy progi nie kaleczą na gryfie i nie są chropowate
- przełączniki i elektronikę
- jak rezonuje z dechy

Reszta z reguły jest do ustawienia / wyrównania u lutnika jak sam nie potrafisz.

PS używki z reguły są lepszym dealem bo podejrzewam, że ktoś
@Grubszy123: Jak przyjdzie taka nowa gitara, to i tak zwykle trzeba jej zrobić "setup" - jeśli tego nigdy nie robiłeś, to lepiej ją oddać do lutnika, na pierwsze ustawienie.

Tak na pierwszy rzut oka, dobrze sprawdzić, czy struny nie są zbyt blisko krawędzi podstrunnicy. W gitarach z wklejanym gryfem to duża wada, w gitarach z wkręcanym gryfem to się raczej da poprawić, ale i tak nie powinieneś dostać ze sklepu nowej
GhostTrick - @Grubszy123: Jak przyjdzie taka nowa gitara, to i tak zwykle trzeba jej ...

źródło: 4zqfi0ytn9s71

Pobierz