Wpis z mikrobloga

Termy Bukowina vs. Termy Chochołowskie albo jeszcze inna opcja w lub w okolicach #zakopane #tatry ?

Które lepsze?
Czy któreś mają strefy typu adults only albo takie typowo relaksacyjne/spa, w których raczej jest ciszej? #childfree

Jak ogólnie oceniacie?

Głównie dla relaksu, przy płytszym basenie też po popływania sobie trochę (jestem w tym taka sobie, stąd płytszy basen XD).

#pytanie #kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hellyea: byłam tylko w Chochołowskich i jest strefa relaksu bez gówniaków i jakieś lecznicze baseny itp. W sumie to nawet na tą strefę do pływania raz weszłam, a tak to dzieci nie widziałam i było co robić.
  • Odpowiedz
@hellyea chochołowskie lepsze w mojej opinii, po dłuższych wypadach w góry na późne popołudnie bardzo fajna opcja relaksu. Najlepszy efekt jak na zewnątrz jest już biało od śniegu
  • Odpowiedz
@hellyea: W Bukowinie strasznie dawno nie byłem. Kiedyś były najsłabsze pod tymi kątami o których piszesz, ale oczywiście mogło się coś pozmieniać.

W Chochołowskich jest genialne saunarium. Zupełnie oddzielone od strefy "dla wszystkich", jest adults-only i jest tam naprawdę cicho. Natomiast nie ma tam basenu do popływania. Taki jest w strefie "głośnej", ale pomimo wydzielonych torów pływać - moim zdaniem - jest ciężko. Dorośli sobie stoją i gadają, dzieci się
  • Odpowiedz
  • 0
@cochese: dzięki wielkie za szczegółowy opis. No właśnie ja pływam kiepsko, więc jak trafi się basen z niepilnowanymi dzieciakami to już nie mam jak skorzystać XD udręka wszelkich wakacji i basenów hotelowych. Dosłowni RAZ spotkałam ojca z dziećmi, które faktycznie pilnował na tyle, żeby taplały się „na swoim torze”, pozostawiając innym wolne tory do pływania.
Z sauny mogę korzystać tylko tej na podczerwień, rzadko się ją spotyka.
Nie wiem czy
  • Odpowiedz
@hellyea: To największe termy, największa ilość basenów, podziemny tunel do pływania, dwie sauny z czego parowa jest też duża.
Całe położenie obiektu jest lepsze niż gdzie indziej. Rozważ jeszcze termy Bania w okolicznej Białce Tatrzańskiej jeśli jesteś z dziećmi to chyba bedzie lepszy wybór i może mniej ludzi.
  • Odpowiedz
  • 2
@arinkao: dzięki za szczegółowy opis. Nie, właśnie bez dzieci i szukam też miejsc, gdzie potencjalnie są ciche strefy/adults only. Chociaż jedziemy w terminie 1-5/11, więc raczej ogólnie będzie mało ludzi.
  • Odpowiedz
@hellyea: Idealnie wybrany termin, rzeczywiście może być mniej ludzi choć lepszy termin to 24 grudnia. Podhale cierpi od paru lat na gigantyczny najazd turystów wiec cięzko stwierdzić kiedy bedzie ich mniej, na pewno w jakiś deszczowy weekend. Termy Chochołowskie są sporo oddalone od ważnych ośrodków turystycznych wiec to też może być dla ciebie szansa na mniej ludzi. Poza tym blisko masz zabytkową zagrodę, Kościeliską i Chochołowską więc super. Ale w
  • Odpowiedz
  • 0
@arinkao: jeżdżę do Zakopca od dziecka, zanim przeprowadziłam się do Gdańska to nawet parę razy do roku, teraz to wiadomo- rzadziej XD ale termin właśnie nie jest przypadkowy, jeździmy tak na wszystkich świętych od paru lat. Wszelkich popularnych terminów już od jakiegoś czasu unikamy. Ostatnio byliśmy np. w lutym/marcu.
Tylko właśnie przez tyle lat jeszcze nigdy na termy żadne się nie wybraliśmy- a teraz prognozy są takie średnie, więc może
  • Odpowiedz
Z sauny mogę korzystać tylko tej na podczerwień


@hellyea: Kurczę, nie korzystam to nie wiem gdzie takie są. Będziesz chyba musiała sprawdzić na stronach term albo pytać na ich FB.

W większości saunariów (na pewno Chochołowskie, na pewno Bania) są sauny z niższą temperaturą, np. ok. 60 stopni. Nie wiem czy to coś dla ciebie zmienia, just saying.
  • Odpowiedz
strefy adults only są tylko na saunach czy tam są też jakieś bajorka?


@hellyea: Zarówno w Bani jak i w Chochołowskich jest strefa saun, która jest z definicji adults-only (bo nagość).

W takiej strefie w Chochołowskich jest kilka saun (fińskie i parowe), jacuzzi, grota solna, leżaki do odpoczywania na tarasie i w budynku, mały basen (6x3m?, ja bym tam nie popływał) o temperaturze "normalnej" i mniejszy z lodowatą wodą. Jest
  • Odpowiedz