Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie,

Pogoda się sypie i trzeba powoli myśleć o przesiadce na trenażer. Mam w swoim gravelu sztywną oś 12 x 142 mm. Jaką ośkę powinienem kupić aby móc zamontować rower w trenażerze tacx flow smart? znalazłem niby ośkę tacxa odpowiadającą parametrom długości mojej osi w rowerze. To jest oś Tacx 1707 ale czy długość ośki to jedyny parametr na który powinienem zwrócić uwagę przy zakupie czy jest coś jeszcze? (mam rower Merida Silex 600) no i druga sprawa czy koniecznie to musi być ośka tacxa która jest cholernie droga? ~150 zł za kawałek metalu czy są jakieś pasujące, tańsze zamienniki?

#rower #trenazer
  • 4
  • Odpowiedz
@Adamvs: co to znaczy nie wchodzi? standard średnicy sztywnych osi to 12mm. Może masz w trenażerze zamontowane stare adaptery pod oś 9mm? Jest też jeszcze opcja mocno niestandardowych opcji, Focus takie miał - RAT, czy coś.

A co do osi tacxa - potrzebujesz jeszcze dobrać skok gwintu (thread pitch). Merida chyba ma najpopularniejszy, czyli 1,5mm
  • Odpowiedz
@Adamvs jak nie wchodzi? Na grubość? Ja mam dwa adaptery na dwie długości osi ale na szerokość każda wjeżdża. Używam na ty@ trenażerze dwóch rowerów i z każdego używam osi normalnie z koła.
  • Odpowiedz