Wpis z mikrobloga

Mireczki, w jaki sposób najopłacalniej teraz kupić BTC za większą kwotę? Nie zależy mi na prywatności, pełna legalność.

Wydawało mi się, że można za grosze zrobić przelew SEPA w Euro. Teraz widzę tylko opcję Open Banking, która ma dość niską opłatę, ale bardzo ograniczoną listę banków. Specjalnie założyłem konto w mbanku, podlinkowałem konto przez TrueLayer i oczywiście dostaję typowy gunwo mówiący błąd dla końcowego użytkownika

There was a problem processing this payment, please use a different payment method.


Nie chcę zakładać konta w każdym banku po kolei w nadziei, że a nuż zaskoczy.
Chciałbym uniknąć płacenia 2% prowizji i ściąć to choć trochę, ale najwyraźniej wszędzie jest prowizja procentowa, zaczyna mnie to trochę wkurzać.

#kryptowaluty #bitcoin #mbank
  • 24
  • Odpowiedz
@emjot86: Faktycznie, to dużo komplikuje. Nie bez powodu połowa giełd uciekła z USA, a te, które popełniły ten błąd i zostały już nie istnieją lub ledwo istnieją (Bittrex...).
Przeliczam sobie różne opcje i wychodzi, że jak za cenę kombinowania i czasu, który będę musiał na to poświęcić, to te 2% przestają być takie problematyczne. Tylko ten ból, że teraz wszędzie KYC, weryfikacja, numer fiuta długość buta, a ostatecznie i tak przelanie
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: posiadanie konta w mbanku i bawienie się w krypto xD Ludzie nigdy się nie nauczą, potem płacz, że zablokowane z dupy konto i zamrożona kasa ¯\(ツ)/¯ nawet mi was nie żal
  • Odpowiedz
@Niukron: Sorry, nie posiadałem tam konta wcześniej, a ten bank kojarzył mi się zawsze jako ten nowoczesny, który pierwszy wprowadzil bankowość internetową. Swoją drogą - ten bank jest po prostu #!$%@?, w tej chwili zablokowali mi konto za to, że próbowałem przelać pieniądze z powrotem na konto, z którego je wpłaciłem, nie mają nawet prostych checków sprawdzających takie rzeczy, tylko z automatu jebs blokada powyżej pewnej kwoty? XD
  • Odpowiedz
@assninja: xD przecież już od początku października wróciły na Binance wpłaty i wypłaty w EUR. Minął już miesiąc i jeszcze się nie zorientowałeś. Sam robię ciągle zakupy za EUR.
  • Odpowiedz
@assninja: @Jonki: Nie mam pojęcia, czy nie chodzi też o stopień weryfikacji, bo ja mam niby limit do 50k, ale wyświetla mi cały czas na czerwono "verification failed" bo nie chciało mi się wrzucać proof of address. Niby to jest ten wyższy tier i on nie jest obowiązkowy do KYC i AML, ale cholera wie co robi problem.
W banku powiedzieli, że nie mam żadnych ograniczeń na przelewy, ewentualnie cały
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: mi w pewnym momencie zażądali ekstra weryfikacji, wrzuciłem pdf z napisem po ang "nie kupowałem nigdy krypto przez paysafe" i zatwierdzili, limit niestety tylko 8m usd dziennie xD

spróbuj jednak zrobić weryfikację adresu. A swoją drogą co widzisz gdy tam wejdziesz we wpłatę eur?

No i mi support napisał że dzisiaj, w piątek, mają mi odblokować, bo to ostatni etap cośtam. To moze i tobie odblokują
  • Odpowiedz
@assninja: Mi się wykrzacza dopiero na etapie samej opłaty, czyli pośrednik (TrueLayer) ma problem z przepchnięciem zlecenia się banku (mBank), choć samo linkowanie konta przebiega poprawnie. TrueLayer ma do wyboru jeszcze ING, Santander i Revolut, spróbuję ING (Santander to zawsze było gunwo, a Revolut chyba pobiera opłaty za przelewy, zresztą boję się, że w pewnym momencie odwalą jakiś paypall #pdk).

Spróbuję dzisiaj z ING.

Wkurza mnie najbardziej z tego wszystkiego,
  • Odpowiedz
@plaisant: Dzięki za przypomnienie, że Bitstamp jest europejski, najwyraźniej nie ma żadnych problemów z transferami w euro. Zobaczymy, jak to wyjdzie.

Btw. taka mała retrospekcja - masz u mnie następującą notatkę, jeszcze z 2019(?):

Wrzucił mnie na czarno, gdy stwierdziłem, że jest naiwny myśląc, że shitcoiny już nigdy nie wylecą w górę, bo "ludzie się nauczyli" XD

Po czym usunął mój komentarz XD


Ciekawi mnie, czy po zobaczeniu DOGE za 70c
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Wszystko podąża za bitcoinem. Nie mnie oceniać po ile pies był i jest pies. Kiedyś nasz koleżka pomylił się i kupił jakiegoś shitcoina bo missclick i wpadło mu 1 BTC i siedzi w shitach i zarabia na tym bardzo dużo ale on ma bardzo dużo BTC. Ty uciułałeś psy jeszcze z kopania czy ładowałeś się w 2019?
  • Odpowiedz