Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, mam 23 lata i jestem uzależniony od oglądania programów informacyjnych. Jestem na bieżąco z wszelkimi wiadomościami, odkąd pamiętam, czyli od wyborów 2005, gdy miałem 5 lat. Zamiast bajek, filmów, dokumentów czy sportu mam w kółko włączone trzy stacje informacyjne - TVN24, Polsat News i TVP Info. Ostatnio wziąłem się za obliczenia i zajmuje mi to 14-15 godzin dziennie. Pracuję w IT i kończę magisterkę z informatyki, moje życie studenckie wyglądało jednak jak poprzednie lata, czyli cały czas włączona dana stacja w tle i zmieniana co godzinę. Jeśli chodzi o pandemię, to moje życie w jej trakcie się nie zmieniło, cały czas siedzę w domu i odczuwam poważne bóle kręgosłupa i oczu. Myślałem, że dam radę ograniczyć to zjawisko po wyborach, ale niestety nie jestem w stanie się oderwać od ekranów, co tylko zwiększa poziom stresu. Z nikim nie rozmawiam, nie mam nawet wspólnych tematów/ Czy macie jakieś sposoby na to, jakbym mógł zmienić moje życie i zająć się czymś innym? #polityka #tvn24 #polsatnews #tvpinfo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: pół zartem, pół serio - może spróbuj czegoś podobnego ale ciut innego i wtedy przekonasz się że bez tych newsów bieżących można żyć? Np. zacznij oglądać w sieci wydania programów informacyjnych sprzed 2005 r., idąc wstecz aż do roku '89. A jak to nie wystarczy, to w sumie na YT jest też sporo wydań "Dziennika" z lat 80.
@mirko_anonim: o ile rozumiem, że można lubić mieć stały dostęp do informacji i być "na czasie" z polityką i ogólnie z tym co się w kraju wokół nas dzieje, to jak można oglądać te stacje informacyjne przez cały dzień, skoro przez 85% czasu poza wieczornymi programami puszczają one zapętlone ciągle te same wiadomości? xD

Tak szczerze to w takiej sytuacji pozostaje terapia uzależnień ¯\(ツ)/¯
✨️ Autor wpisu (OP): @nietak7 Oglądam archiwalne dzienniki, wzięło się to u mnie od dziecka, gdy przeglądałem suplementy do encyklopedii "Wyborczej", gdzie były archiwalne artykuły.

@Shyvana Właśnie zacząłem to zauważać, że powtarza się to samo co pół godziny, szczególnie na programie Wydarzenia 24. Zdaję sobie powoli sprawę, że to w ogóle mnie nie rozwija, a każdego "breaking newsa" wypatruję z nadzieją, że w końcu przez dłuższy czas będą inne materiały.

Anonim (nie OP): Zależy w czym to ma podłoże, robisz to nałogowo czyli uderzyło w któryś z głównych mechanizmów potrzeb, ja bym stawiał na to że zamiast do ludzi to uciekłeś do tych ludzi z wiadomości, być może nawet czekasz na to żeby w informacjach podano ci w końcu jakieś wiadomości które dadzą ci jakąś ulgę, może masz fiksacje i w ten sposób uzyskujesz ekscytacje bo oczekujesz ciągle w napięciu na
@mirko_anonim: jesteś młody. Według mnie to cię pochłania bo pozwala uciec od rzeczywistości. Inni idą w gry czy używki. Jak bym miał coś ci doradzić to poleciałbym aktywność fizyczna kup sobie zegarek z krokomierzem i zacznij robić dziennie 10 000 kroków, albo rower itp.